Disciplinárka trestala...co si odnesl Limberský?

Disciplinární komise FAČR na svém pravidelném zasedání řešila mezi jinými i případ Davida Limberského týkající se jeho výroků po utkání s AC Sparta Praha a taktéž situace bezprostředně předcházející pokutovému kopu v témže utkání.

Disciplinárka trestala...co si odnesl Limberský?
Plzeňský obránce před disciplinární komisí připustil, že penaltový zákrok byl z jeho strany částečně nasimulovaný, zástupce FC Viktora Plzeň zároveň prohlásil, že plzeňský klub se chce za hráčovy výroky Spartě omluvit, což byly okolnosti, ke kterým disciplinární komise přihlédla při stanovení výsledné výše trestu. David Limberský byl potrestán souhrnnou pokutou 40 tisíc korun.

Disciplinární komise potrestala klub FC Viktoria Plzeň kvůli použití pyrotechniky, které vedlo k přerušení utkání Gambrinus ligy s AC Sparta Praha pokutou 25 tisíc korun.

Na základě podnětu od FC Viktora Plzeň zahájila řízení s klubem AC Sparta Praha kvůli masovým výtržnostem jeho fanoušků na stadionu FC Viktoria Plzeň v rámci utkání 7. kola.

Komise dále potrestala hráče FC Viktoria Plzeň Davida Limberského kvůli jeho výrokům na adresu AC Sparta Praha po utkání 7. kola a taktéž za nafilmování penaltového zákroku v témže utkání souhrnnou pokutou 40 tisíc korun.

Trestu neunikl ani technický delegát Jaroslav Melichar a to kvůli nedostatkům ve zprávě technického delegáta. Funkci nesmí vykonávat jeden měsíc.