Sparta opět pyká za rasismus fanoušků

Sparta opět pyká za rasismus fanoušků

Pražská Sparta dostala další trest za rasistické projevy svých fanoušků při zápasech fotbalové Ligy mistrů, kvůli jejich chování v Bernu během zářijového utkání s Thunem musí zaplatit pokutu ve výši 60 tisíc švýcarských franků (asi 1,1 milionu korun).

Navíc klub nesmí prodat svým příznivcům vstupenky na nejbližší zápas v soutěži, který sehraje s Ajaxem 22. listopadu v Amsterodamu. Vedení Sparty o trestu, o němž se minulý týden dozvědělo od disciplinární komise UEFA, informovalo na internetové stránce klubu.

Český šampion už dříve zaplatil 900 tisíc korun za rasismus fanoušků při úvodním utkání s Ajaxem. Navíc musel uzavřít část letenského stadionu na zápas s Arsenalem, čímž přišel o zhruba pět milionů korun ze vstupného.

Představitelé Sparty se pak rozhodli na protest proti chování extremistických příznivců neprodávat vstupenky na utkání v Londýně a stejný krok zvažovali pro duel na půdě Ajaxu. Pak se rozhodli, že umožní zhruba 500 fanoušků za zpřísněných bezpečnostních podmínek návštěvu zápasu v Amsterodamu. Další verdikt disciplinární komise UEFA však tento plán překazil.

"V téhle chvíli je to pasé, nikdo z fanoušků Sparty do Amsterodamu nepojede," řekla mluvčí Sparty LENKA RAKOVÁ. "Je nám velice líto, že toto rozhodnutí přišlo až poté, co jsme oznámili fanouškům možnost zakoupení vstupenky na utkání v Amsterodamu. Případné další kroky v tuto chvíli zvažujeme,"
uvedla mluvčí. O dalším postupu má být jasno v dohledné době.

[ 14.11.2005 - ČTK / eFotbal. ]