Hráčům Slavie hrozí tresty za výroky proti Spartě

Hráčům Slavie hrozí tresty za výroky proti Spartě

To, co se v neděli zdálo hráčům pražské Slavie jako nevinná oslava vítězství nad Mladou Boleslaví, může být tvrdým prohřeškem proti pravidlům fair play. Po zápase, který Pražané na hřišti Středočechů vyhráli 3:1, totiž slávisté s kotlem svých fanoušků provolávali mimo jiné heslo: "Smrt Spartě!", čímž se dopustili disciplinárního provinění, za něž mohou inkasovat tvrdé tresty.

Útočníkům Stanislavu Vlčkovi a Pavlu Fořtovi a také obránci Radku Dosoudilovi hrozí zákaz činnosti od jednoho do čtyř týdnů a až půlmilionová pokuta. Tyto tři hráče Slavie totiž usvědčil z přestupku videozáznam, který zveřejnili fanoušci červenobílých na stránkách www.slavistickenoviny.cz. Slávisté na něm spolu s příznivci pražského klubu vyvolávají oblíbený pokřik, jehož součástí je i zvolání "Smrt Spartě!".

Vlček přitom jakékoliv provinění proti pravidlům popírá. "Nepamatuju si, že bych něco takového skandoval," uvedl v rozhovoru pro čtvrteční vydání Mladé Fronty Dnes. Jednání hráčů překvapilo také samotné vedení Slavie.

"Hlavně jsem z toho hrozně v šoku," dodal ještě později pro ČTK Vlček, který je znám svým slušným vystupováním na hřišti i mimo něj. "Já měl problémy sám se sebou. Devět zápasů jsem nedal gól a teď, když se to otočilo, tak tohle. Po zápase přišla pochopitelně euforie, tleskali jsme a zdravili se s fanoušky. Já ty chorály vůbec neznám, takže si ani nepamatuji, že bych něco takového vykřikoval," dodal Vlček.

Ředitel Slavie Petr Doležal označil počínání hráčů za nešťastný způsob projevu radosti. "Měli jsme s hráči pohovor, ale oni sami si neuvědomují, že by vykřikovali nějaká negativní hesla," řekl Doležal. Případný trest či závěry zatím vedení klubu neplánuje.

[ 2.11.2006 - eFotbal.cz / ČTK l Foto: MARSfoto ]