Klokani měli namále, Weber cítil vztek a chce do kádru říznout

Celek Ústí nad Labem se v 11. kole druhé ligy dočkal prvního domácího vítězství. Karvinou v sobotu porazil 3:2; v zápase dvakrát ztratil vedení, tříbodový zisk mu ale zajistil v nastaveném čase Zeman.

Úvod zápasu patřil domácím a jejich převahu zužitkoval po půlhodině hry střelou bez přípravy Veverka, který překonal brankáře Rakovana po přízemním centru Volka. Hosté zvýšili po obdržené brance aktivitu a ve 38. minutě vyrovnal krásnou trefou do šibenice ze 22 metrů Vladavič. Vzápětí zlikvidoval domácí brankář Novák šanci rychlého Cikua.

Dvě minuty po přestávce se opřel do míče na rohu šestnáctky hostů Hovorka a křížnou střelou překonal Rakovana. Když už se zdálo, že domácí náskok udrží, vyrovnal v 82. minutě střídající Fischer po nedorozumění obránce Dvořáka s brankářem.

O pět minut později sahali hosté dokonce po třech bodech, jenže Aleš Besta v jasné šanci mířil vedle. Nakonec ale v první minutě nastavení tečoval střelu domácího obránce Zemana hráč Karviné a míč skončil za zády překvapeného Rakovana.

Ústí nad Labem - Karviná 3:2 (1:1)
Branky: 30. Veverka, 47. Hovorka, 90.+1 Zeman - 38. Vladavič, 82. Fischer. Rozhodčí: Hrabovský - Zeman, Vlasjuk. ŽK: Hrošovský - Hottek, Gonda. Diváci: 868.

Ústí nad Labem: R. Novák - Zeman, Džuban, Valenta, Dvořák - Hovorka, Hrošovský, Peterka, Volek (85. Folwarczny) - Moulis (85. Čtvrtníček), Veverka (74. Gulajev). Trenér: Bičovský.

Karviná: Rakovan - O. Cverna, Mikula (24. Bolf), V. Cverna, Hoffmann - Ciku, Gonda, Hottek, Vladavič - Preso (55. A. Besta), Vrána (77. Fischer). Trenér: Páník.

Bohemians Praha poosmé remizovali, tentokrát 1:1 se Sokolovem

Hráči Bohemians Praha si připsali v podzimní části druhé ligy už osmou remízu. V dnešním utkání 11. kola hráli na svém stadionu se Sokolovem 1:1. Hosté ztratili body po předchozích třech výhrách 3:0, už poosmé za sebou ale neprohráli, přičemž počtvrté v této sérii skončil jejich zápas 1:1. Západočechům patřil první poločas, naopak ve druhém byli blíž k vítězství domácí.

Baník se prezentoval na Střížkově jako fotbalově vyzrálejší i sebevědomější tým, což potvrdil už v 9. minutě Vaněček II. Střelou z 22 metrů k tyči překonal gólmana Štěpanovského. Hosté pokračovali v ofenzivě, Čada hlavičkoval zblízka nad. Přesně v polovině první půle Pražané alespoň na chvíli zvedli hlavu a hned z toho vytěžili vyrovnávací gól - po individuální akci se díky svému důrazu prosadil Šenkeřík.

Sokolovští se nedali inkasovanou brankou vyvést z míry a znovu se snažili strhnout vedení na svoji stranu. Hlavičku Čady Štěpanovský jen tečoval a dobíhající Vaněček II. z bezprostřední blízkosti trefil tyč. Vzápětí spálil čistou gólovou šanci Vaněček I., když trefil jen ležícího brankáře domácích.

Po změně stran hosté přece jen skórovali, Dvorníkovi však byl při tom odmáván ofsajd. Ještě po hodině hry se ocitl v jasné šanci jeho spoluhráč Dvořák, netrefil však prostor mezi třemi tyčemi. V poslední půlhodině hry ovládli hru zelenobílí. Po dvou trestných kopech mohl skórovat stoper Lencevič, jeho hlavičky zblízka si ale cestu do sítě nenašly. Možnost vstřelit vítězný gól promarnil i střídající Bohm, a tak se body dělily.

Bohemians Praha - Sokolov 1:1 (1:1)
Branky: 23. Šenkeřík - 9. Vaněček II. Rozhodčí: Proske - Hock, Kotlík. ŽK: Lencevič, Šenkeřík, Kuzmanovič, Očovan, Fenyk - Dvořák, Dřížďal. Diváci: 412.

Bohemians Praha: Štěpanovský - Fenyk, Penc (63. Macháček), Nesvadba, Križan - Lencevič - Očovan, Szabo, Krystan, Šenkeřík (67. Böhm) - Kuzmanovič. Trenér: Pihávek.

Sokolov: Bertelman - Blažek, Dvorník, Vondráček, Dřížďal - Vaněček I, Vrtělka, Čada, Hrubý (85. Šíma) - Vaněček II (76. Machek), Dvořák (81. Mlika). Trenér: Jindra.

Most doma potřetí za sebou prohrál, nestačil na HFK Olomouc

Tým HFK Olomouc zvítězil na hřišti trápícího se Mostu 2:0 a posunul se na čtvrté místo tabulky. Baník prohrál v domácím prostředí potřetí za sebou a drží se těsně nad pásmem sestupu.

Hosté udeřili v 17. minutě z první střely na branku. Biolek si za vápnem počkal na odražený míč a napálil ho přesně do růžku mostecké branky. Severočeši poté přidali a mohli srovnat, ale snaživý Ghaňan Osumanu hlavou těsně minul.

A tak se skóre změnilo opět na druhé straně. Běloušek ve vápně fauloval a rozhodčí Nenadál nařídil penaltu. Brankář Belaň se sice po míči natahoval, ale na přesně mířenou Kobylíkovu střelu nedosáhl.

V druhém poločase pokračovalo ofenzivní soužení domácích hráčů. Když už se baníkovci dostali do nadějné pozice, nedokázali toho využít, tak jako Schut a Mujagič, kteří nasměrovali balon jen do brankáře Šroma.

Most - HFK Olomouc 0:2 (0:2)
Branky: 17. Biolek, 29. Kobylík z pen. Rozhodčí: Nenadál - Kříž, Černý. ŽK: Běloušek, Nobst, Osumanu, Pilař, Pospíšil, Mujagič - Žondra. Diváci: 380.

Most: Belaň - Pospíšil, Novotný, Běloušek, Šraga - Schut (77. Kotlan), Nobst, Pilař, Štefko (70. Nguyen) - Mujagič, Osumanu (65. Vodička). Trenér: Zach.

Olomouc: Šrom - Dadák (38. Kopecký), Lukášek, Murin, Šimko - Biolek, Kovář, Kobylík, Čtvrtníček (81. Hromek) - Chmelo (74. Korčián), Žondra. Trenér: Machala.

Vlašim protrhla domácí smůlu a porazila Opavou 2:0

Fotbalisté Vlašimi se po předchozích dvou domácích porážkách bez vstřeleného dočkali ve druhé lize před vlastním publikem výhry, když porazili 2:0 Opavu. Obranu předposledního týmu tabulky zlomili ale až dvěma góly v závěrečné desetiminutovce.

V prvním poločase měli největší šanci hosté už před uplynutím čtvrthodiny hry, ale Toma nejprve vychytal Šroma a následnou dorážku vykopl jeden z obránců z brankové čáry. Druhý poločas začal převahou Vlašimi, Jícha ale přestřelil, po něm se do zakončení dostal i Janda, ale sám před bránou trestuhodně poslal míč také nad. Na druhé straně po centru Radzinevičiuse nadějně hlavičkoval Mrázek, ale Toma zasáhl.

Pak už tlak Vlašimi vrcholil. Putzův centr se snesl na břevno, Křeček trefil tyč a Jandovu hlavičku odkopli obránci. Skóre se změnilo až v 83. minutě, kdy skončil míč za brankovou čárou po Jandově střele. Pojistku přidal za chvíli Jícha, který se trefil perfektně na zadní tyč.

Vlašim - Opava 2:0 (0:0)
Branky: 83. Janda, 86. Jícha. ŽK: Putz - Mrázek, Kostelný. Rozhodčí: Plesar - Dobrovolný, Pochylý. Diváci: 441.

Vlašim: Toma - Sus, Kucalas, Starý, Krob - Kraus (75. Klán), Pokorný (58. Janda), Křeček, Průcha - Jícha (87. Matoušek), Putz. Trenér: Frýdek.

Opava: Květoň - Pomp, Kostelný, Wirth, Schaffartzik - Mrázek, Radzinevičius (68. Lokša), Šrom, Sedláček - Partyš (79. Žmolík), Metelka. Trenér: Vavruška.

Bohemians 1905 vyrovnali na hřišti Táborska v poslední minutě

Góly v první a v poslední minutě orámovaly druholigový zápas mezi fotbalisty Táborska a Bohemians 1905, který skončil remízou 1:1. Domácí tým dostala do vedení Mrázova rychlá branka, ze závěrečného náporu Pražanů vytěžil vyrovnání Bartek.

"Už potřetí jsme přišli o body v nastavení, smůlu si vyžíráme až do dna," řekl zklamaný domácí trenér Luboš Zákostelský. "Nelíbí se mi vstup hráčů do zápasu, nelíbil se mi jejich přístup. Už to trvá tři neděle. Asi budu muset do kádru říznout, hráči si musejí uvědomit, že takhle se hrát nedá. Dnes jsme tady vyrovnali, ale cítím vztek. Z bodu nemám ani radost," prohlásil kouč hostů Jozef Weber.

První přímý kop rozehrál Kočí, stoper Mráz jeho centr z půli hřiště lehce tečoval a Sňozíkovi propadl míč do branky. V 13. minutě zatrnulo hostům znovu, když Sňozík při malé domů uklouzl, ale míč mířící do branky nakonec stihl chytit.

Pražané to zkoušeli střelami zdálky, s Bartkovou ránou měl brankář Fryšták potíže, ale vyrazil ji. Po změně stran tlak Bohemians narůstal, ale Bartek se po rohovém kopu neprosadil a další hlavičku střídajícího Bálka zneškodnil Fryšták.

Pražané však nakonec přece jen vybojovali bod. Při posledním rohovém kopu se do domácí šestnáctky vydal i brankář Sňozík a po obrovském závaru dotlačil míč do sítě Bartek. Táborsko tak na svém stadionu udrželo neporazitelnost, ale připsalo si už čtvrtou remízu.

Táborsko - Bohemians 1905 1:1 (1:0)
Branky: 1. Mráz - 90. Bartek. Rozhodčí: Lerch - Blažej, Urban. ŽK: Kočí, Dobal, Voráček - Rada. Diváci: 1367.

Táborsko: Fryšták - Smrek, Gallo, Mráz, Kotrba - Kočí, Voráček (89. Hric), Dobal, Jasanský - Strnad (83. Šimák), Džafič (71. Kalášek). Trenér: Zákostelský.

Bohemians 1905: Sňozík - Růžička, Hauer (71. Jirouš), Šmíd, Kalina - Moravec, Jindřišek, Rada (37. Bálek), Šiml, Bartek - Vyhnal (55. Orolín). Trenér: Weber.