Blažek: Pomůže nám štěstí i to, aby se Sparta špatně vyspala

Blažek: Pomůže nám štěstí i to, aby se Sparta špatně vyspala

Nedělní den bude pro devětatřicetiletého brankáře Jihlavy Jaromíra Blažka velmi speciální. Bude totiž čelit nájezdům klubu svého srdce - pražské Spartě a 11. kolo pro něj bude pikantní také v tom smyslu, že nastoupí do ligového utkání s pořadovým číslem 400.

O pocitech před utkáním se Spartou..


"Lhal bych, kdybych řekl, že se na tento zápas netěším. Na druhou stranu ho nijak zvlášť neprožívám. V neděli si ho chci naplno užít a poté zase podzimní sezóna pojede dál."

O chytání proti Spartě v jiných dresech..


"Vzpomínám si, že s Příbramí jsme se Spartou doma remizovali 0:0. Ještě v dresu Bohemians jsme, myslím, uhráli též remízu. A zapomenout nemohu ani na moje první derby – v březnu 1992 jsem chytal v brance Slavie a zápas skončil zaslouženou dělbou bodů 1:1. Takže bilanci proti Spartě nemám špatnou."

O případném hecování s bývalými spoluhráči...


"Nejvíce komunikuji asi s Márou Matějovským, ovšem ani s ním jsme se nijak nehecovali. Zatím tedy v tomto směru nic neproběhlo."

O největších hrozbách pražského soupeře...


"Ve Spartě by měli být ti nejlepší fotbalisté v zemi. Je tedy jasné, že kvalitativní rozdíl mezi kádrem Jihlavy a Spartu tady je. Z naší strany to rozhodně nebude jen o ubránění Kweukeho nebo Matějovského. Naše situace bude o to složitější, že nám ze sestavy vypadl Venca Koloušek. Proto každý bod, který z nedělního zápasu vydolujeme, pro nás bude velkým úspěchem."

O šanci na nedělní domácí výhru...


"Abychom uspěli, tak musíme podat maximální výkon podpořený velkým nasazením a bojovností. Navíc by nám určitě pomohlo, kdyby na naší straně bylo i štěstí a Sparťané se na zápas špatně vyspali."

[fortuna]315[/fortuna]