Nitrianský si po reprezentaci spravil náladu v klubu

Nitrianský si po reprezentaci spravil náladu v klubu

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag]Nitrianský byl rád, že zahnal smutek po baráži jednadvacítek V minulých dnech prožil Milan Nitrianský s reprezentační jednadvacítkou zklamání po neúspěšné baráži o účast na Euru proti Rusku, v pátečním ligovém duelu Slavie s Příbramí si ale zvedl náladu. Na konci prvního poločasu svým pátým gólem v nejvyšší soutěži otevřel skóre a přispěl k výhře Pražanů 2:1.

Report z pátečního utkání v Edenu naleznete zde.

Po zápase byl rád, že dal na nevydařenou baráž, ve které ho trenér Jakub Dovalil po prvním duelu doma stáhl ze sestavy, aspoň částečně zapomenout. "Byl jsem zklamaný sám ze sebe, že jsem ten druhý zápas nehrál. Chtěl jsem dokázat, že mě to štve, že mi to nebylo jedno. Naštěstí se to povedlo a ten gól mi hodně pomohl," řekl novinářům spokojený Nitrianský.

Radost z gólu měl i proto, že jako obránce tolik branek nedává. "Asi jako obránce nemůžu čekat, že se mi podaří dát hodně gólů. Ale tohle bylo ze standardky a tam je šance pro mě daleko větší než ze hry," poznamenal Nitrianský.

V 37. minutě zlomil bezbrankové skóre dorážkou poté, co záložník Ondřej Petrák hlavou vrátil před bránu centr po přímém kopu. Původně měl přitom na spoluhráčově místě stát právě Nitrianský. "Ani nevím, proč a jak jsme si to vyměnili," usmíval se Nitrianský. "Tam, odkud to padlo, jsem vůbec neměl chodit. Ale podobný gól jsem dali na Baníku, tak jsem počítal, že by to tam mohlo jít znova, a naštěstí to tam šlo," doplnil.

Slávistického pravého obránce těší, že se červenobílí mohou v kritických chvílích spolehnout právě na standardní situace. "Je to důležité. Gól ze standardky jsme dali i proti Teplicím, proti nimž jsme hráli do 70. minuty 0:0. To samé v derby se Spartou," připomněl jednadvacetiletý Nitrianský. "Jsem rád, že nám to zatím vychází," dodal.

Proti Příbrami neměl daleko k tomu, aby poprvé v kariéře vstřelil v jednom ligovém utkání dva góly. V druhé půli povedenou střelu jen těsně minul horní roh branky. "Ta střela mě mrzela, ale musím být dole. Jsem rád, že jsem dal ten jeden gól," podotkl slávistický obránce.

Než v pátek začal zápas, prožil Nitrianský se spoluhráči netradiční rozcvičku. Eden totiž kvůli výpadku proudu pohltila tma a než se podařilo zprovoznit všechna světla, nabral výkop asi devítiminutové zpoždění. "To rozcvičení nebylo tak intenzivní jako vždy. Ještě jsme navíc čekali na ten začátek, nebylo to příjemné," řekl Nitrianský.

Slávisté se ale s neobvyklým začátkem vyrovnali a odčinili pohárové vyřazení v Ústí nad Labem a porážku na Slovácku. "Ty tři body jsou pro nás obrovsky důležité. Napravili jsme to, co jsme pokazili na Slovácku a v poháru, a teď už to snad zase bude dobré," dodal.