Nový český film natáčený na derby pražských "S" míří do kin

Nový český film natáčený na derby pražských "S" míří do kin

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Na letenském stadionu se chystá jeden z nejsledovanějších zápasů roku, Sparta hraje se Slavií. Začíná přímý přenos. Dvacet dva filmových kamer ale tentokrát nemíří na hřiště, nýbrž do hlediště.

V něm se totiž nachází velmi různorodá a vtipná společnost, která stojí za pozornost víc než samotný fotbal - jsou tu upovídaní pořadatelé, pečlivě oblečené dámy z VIP, rozjívení žáčci přípravky, distingovaní intelektuálové, fanatičtí sázkaři, dezorientovaní italští turisté, chlapáčtí členové ochranky nebo třeba známí komentátoři jedné televizní stanice.

Ti všichni sem přišli sledovat stejný zápas, každý z nich jej ale prožívá po svém. A každý se přitom projevuje takový, jaký doopravdy je. Jeden se ptá, jestli se smí fackovat tchýně, druhý pátrá, kam se v Chile podělo prezidentské pero, třetí se třese, zda dostane trest za použití slova gorila.

Před očima nám tak postupně ožívají různá patra tribuny i různá patra dnešní společnosti. A humor a autentičnost tu nakonec pod režisérským dohledem Pavla Abraháma vítězí 2:0.

Premiéra "dokumentárního" snímku "Dva nula", jehož stopáž se nezastavila na devadesáti, nýbrž na 108 minutách, je v kinech stanovena na 25. října. Půjdete se podívat?