Vrba: Na podzim se děje něco, co se nám nestávalo čtyři roky

Vrba: Na podzim se děje něco, co se nám nestávalo čtyři roky

Na posledních trénincích Viktorie Plzeň to zrovna hráči nepřetékalo. Hodně svěřenců trenéra Pavla Vrby si totiž plnilo reprezentační povinnosti a někteří se přípravy neúčastnili kvůli zranění. To vše před zápasem, ve kterém přijede do Doosan arény vedoucí celek soutěže Baumit Jablonec...

"Minulý týden jsme měli jen devět hráčů, kteří byli schopní trénovat. Bohužel jsme k tomu měli ještě nějaké ty „polomarody“ jako Horváth, Procházka, Dan Kolář, kteří ještě nemohli dělat vše na sto procent, takže jsme trénovali podle možností i s juniorkou, aby ten tréninkový proces měl to, co jsme chtěli, aby měl,“ prozradil Vrba na oficiálních stránkách klubu.

V reprezentační vložce navíc potkalo zranění mladíka Marka Hanouska, jenž se v poslední době objevoval v základu západočeského celku více než často: "Bohužel Marek Hanousek bude mimo nějakých pět, šest měsíců takže to je samozřejmě velká ztráta. Letošní podzim se děje něco, co se nám nestávalo tři, čtyři roky - z každého srazu nebo akce přijede hráč, který má dlouhodobé zranění. Naštěstí pro nás se zdravotní stav Horvátha i Koláře zlepšuje a věřím tomu, že ti by mohli už v sobotu, popř. ve čtvrtek být k dispozici,“ pokračoval uznávaný stratég.

Do zimní přestávky čeká Plzeň ještě šest ligových a čtyři pohárové zápasy v EL. Když si k tomu připočtete deset předešlých kol a dosavadní vystoupení v pohárové Evropě včetně předkol, program se jeví náročně: "My máme za sebou nějakých, tuším, sedmnáct, osmnáct soutěžních utkání, když k tomu budu brát i reprezentanty, tak ti ještě absolvovali další spoustu zápasů. Nicméně, my musíme udělat vše pro to, abychom zvládli i tu zbylou část toho podzimu, protože nás čekají důležitá utkání nejen v české lize, ale i důležitá utkání v Evropské lize, kde chceme uspět a kde chceme bojovat o účast v jarní části soutěže,“ pronesl osmačtyřicetiletý kouč, jenž usedl na lavičku ve Štruncových sadech před čtyřmi lety.

Tým už se připravuje na Baumit, který pod vedením Václava Kotala ožil a gólově je velmi produktivní: "Čeká nás mužstvo, které, tuším, venku ještě neprohrálo, a právem je teď na čele tabulky. Víme, že Jablonec má obrovskou sílu a pravidelně v těch posledních letech hraje o evropské poháry. Z tohoto pohledu je to stabilizovaný klub, který je dobře vedený, má výborné trenéry, výborné hráče a má minimálně stejné ambice jako my,“ ozřejmil někdejší lodivod slovenské Žiliny.

Jablonecký tým podle něj nestojí jen na nejlepším střelci posledních dvou ročníků: "David Lafata je spíš taková třešnička na dortu, co se týká Jablonce. Je tam spousta kvalitních hráčů, kteří tam přišli před třemi, čtyřmi roky, většinou ze Slávie, z juniorky a ti, si myslím, momentálně dobře tvoří takové ty dělníky k Davidu Lafatovi, který je jejich nejlepší střelec a z tohoto pohledu i hráč, který rozhoduje o spoustě bodů. Ale jak říkám, on má k sobě spoustu dalších nadprůměrných hráčů, kteří v Jablonci odvádějí velice dobrou práci,“ zakončil Vrba na klubovém webu.

[fortuna]319[/fortuna]