Hübschman: Chelsea si myslela, že by tady mohla získat 3 body

Hübschman: Chelsea si myslela, že by tady mohla získat 3 body

V přímém souboji sice záložník Šachtaru Doněck Tomáš Hübschman kamaráda z české reprezentace brankáře Chelsea Petra Čecha nepokořil, po úterním zápase třetího kola základních skupin fotbalové Ligy mistrů přesto mohl slavit. Jeho celek doma přemohl obhájce titulu 2:1 a přiblížil si postup do osmifinále. Hübschmana navíc na stránkách UEFA zvolili nejlepším hráčem utkání.

Ve 40. minutě měl český záložník blízko ke svému pátému gólu v evropských pohárech. Vystřelil pohotově, ale Čech jeho pokus reflexivně vytáhl z brankové čáry na roh. "Předvedl skvělý zákrok z první," pochválil reprezentačního spoluhráče Hübschman. "Po zápase mi gratuloval a říkal, že se těší na další setkání se mnou v odvetě v Londýně," dodal Hübschman.

Šachtar podle něj v úterý zvítězil nad obhájcem triumfu v Lize mistrů zcela zaslouženě. Ukrajinský šampion diktoval tempo zápasu a až dvě minuty před koncem inkasoval snižující trefu na 2:1. "Chelsea si myslela, že by tady mohla získat body, ale to se jim nepovedlo. Ano, trochu jsme ztratili nervy, když v závěru skórovali, ale zasloužili jsme si vyhrát. Měli jsme v utkání navrch, vytvořili jsme si více jasných šancí," prohlásil jednatřicetiletý defenzivní středopolař.

Jeho celek je po polovině skupiny neporažen a vede tabulku o tři body před Chelsea a čtyři před Juventusem Turín. Rozhodnuto ale podle Hübschmana ještě zdaleka není. "Nemyslím si, že bychom byli už téměř v další fázi. Zatím jsme odehráli jen tři zápasy a každý je strašně těžký. Ještě není nic rozhodnutého," mínil Hübschman.

Očekává, že Chelsea v dalším kole udělá vše pro to, aby Doněcku porážku vrátila. "Pokud chtějí postoupit do další fáze, potřebují z dalšího utkání získat body. Je jasné, že budou hrát útočněji než tady u nás. Věřím ale, že zvládneme i odvetu," dodal Hübschman, jehož tým za určitých okolností může slavit postup už za týden na Stamford Bridge.