Mourinho po Dortmundu: Nedělal bych z toho žádné drama

Mourinho po Dortmundu: Nedělal bych z toho žádné drama

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Rozpačitý start do ligové sezony je zapomenutý, Dortmund je po středeční výhře nad Realem Madrid na vrcholu blaha a hráčům i fanouškům v myslích ožívají vzpomínky na triumf Borussie v Lize mistrů v roce 1997. Domácí doufají, že ze sebe po cenném vítězství nad "Bílým baletem" sejmou nálepku týmu, který umí vítězit jen na bundesligové scéně.

"Dětský sen se stal skutečností," rozplýval se obránce Marcel Schmelzer, který se postaral o vítěznou trefu. Svůj první pohárový gól si schoval na pravou chvíli. Vestfálský stadion po velkém vítězství pohltila euforie, Dortmund je po polovině zápasů v nabité skupině D v jejím čele právě před Realem, Ajaxem Amsterodam a Manchesterem City. "Postup do osmifinále zůstává naším hlavním cílem. Start se nám povedl skvěle, ale ještě je před námi dlouhá cesta," upozornil obránce Matts Hummels.

Hosté z Madridu po první prohře ve skupině nepropadali panice. "Prohra nikoho těšit nemůže, ale nedělal bych z toho žádné drama. Máme na kontě šest bodů a před sebou také dva zápasy na domácím hřišti. Postup máme pořád na dosah," uvedl kouč Realu José Mourinho.

Vítězové německé ligy z posledních dvou let v uplynulých týdnech museli odrážet kritiku za nepříliš povedený start do domácí soutěže, kde jim po osmi kolech patří až čtvrté místo s dvanáctibodovou ztrátou na Bayern. V sobotu utrpěl Dortmund prohru v prestižním derby se Schalke.

Úspěchem s Realem ale prý hráči kritiky umlčeli. "Doufám, že jsme jim ukázali, že opravdu máme na to hrát v Evropě a porážet týmy, jako je Real," prohlásil Schmelzer, jehož tým loni ani nedokázal postoupit ze základní skupiny LM.

"Pokud někdo zpochybňoval charakter mého týmu, navždy ztratil můj respekt. Moji chlapci ze sebe vydávají maximum. Možná občas děláme nějaké chyby, ale aspoň se o něco pokoušíme. Pokaždé chceme hrát dobře, ale ne pokaždé to vyjde jako teď s Realem," řekl kouč Jürgen Klopp. "Jsem si jistý, že tato výhra nám dodá hodně sebevědomí," věří.

[img id="39859"]