V ČT roste nový Bosák. Jmenuje se Jiří Štěpán a má vtipné hlášky!

V ČT roste nový Bosák. Jmenuje se Jiří Štěpán a má vtipné hlášky!

[hot]PSALI JINDE[/hot] „Na Štěpána bez Štěpána!,“ skandovalo se na demonstracích v listopadu 1989 na protest proti obávanému tajemníkovi KSČ, dnes šéfovi ortodoxní strany československých komunistů, Miroslavu Štěpánovi. „Štěpána i k národnímu týmu!“ dovolil bych si zvolat dnes na podporu mladého fotbalového komentátora České televize Jiřího Štěpána. Líbí se mi totiž, jak na ČT Sport komentuje noční sestřihy Ligy mistrů. S bravurou, vtipem, perfektní slovní zásobou i příjemným hlasem.

Na internetu existuje několik skupin sběratelů legendárních hlášek Jaromíra Bosáka. Mohla by tu ale vzniknout i skupina podporující neotřelé výroky Jiřího Štěpána. Vyznívá příjemně, že Štěpánův humor je malinko jiný, nekopíruje vyloženě Bosáka, ovšem vždycky mi dokonale zpestří jinak celkem nudný výčet šancí. Jiří Štěpán navíc nevtipkuje za každou cenu, není trapný a fotbalu rozumí. Žádný Leoš Mareš.

Ve středu večer mě Štěpán u televize rozesmál a pobavil hned několikrát. Když třeba okomentoval marodku Arsenalu slovy „Na Klinice doktora Wengera se momentálně nachází devět pacientů“. Nebo když glosoval setkání trenéra Wengera s koučem Benítezem. „Tihle dva si v minulosti několikrát vjeli do vlasů, tedy v případě Beníteze jen do části vlasů,“ připomněl Štěpán vtipně trenérovu narůstající pleš.

Před zápasem Ajax – Manchester City pro změnu Štěpán zahlásil: „Na zadržené 2:5. Fanoušci Ajaxu v Amsterdamu nejspíš lépe zúročili znalost domácího prostředí.“

Fotbal není žádná věda a měl by nás především bavit, a to se vším všudy. Skutečně mě nezajímají neustálé únavné řečičky o „herní kvalitě, která by měla být zúročena“, „o nositelích kvality“ a podobné „ptákoviny“, které po šotech musíme slýchat ve studiu tzv. expertů (naštěstí nás už neprudí s elektronickými tužkami). Jeden z nich, sportovní ředitel pražské Dukly, Günter Bittengel nám ve středu navíc „odborně sdělil“, že remíza Juventusu v Norsku, konkrétně v Nordsjaellandu, je největším překvapením úterních zápasů.

Kompletní televizní poznámku najdete na Hattrick.cz.