Lafata dostal volno, ale Jablonec i tak zničil Ústí sedmi góly

[tag]POHÁR ČESKÉ POŠTY[/tag] Hráči Jablonce rozstříleli v úvodním osmifinále Poháru České pošty druholigové Ústí nad Labem 7:1 a před domácí odvetou si prakticky zajistili postup. Hattrickem se blýskl Ondřej Vaněk. Naopak Mladá Boleslav na hřišti Třince nepotvrdila roli favorita a s třetiligovým soupeřem jen remizovala 1:1. Termíny odvet zatím nejsou známy.

Jablonec v Ústí potvrdil výbornou formu z ligy, ve které je o skóre druhý za vedoucí Olomoucí. Přestože kouč Václav Kotal šetřil nejlepšího střelce Davida Lafatu, jeho tým v severočeském souboji od začátku udával tempo a proti přemožiteli pražské Slavie ze 3. kola si s chutí zastřílel.

Hosté rozhodli o hladkém triumfu už během úvodní půlhodiny. Ve čtrnácté minutě potrestal chybu domácí obrany Vaněk, o pět minut později se prosadil z dorážky jeho střely Zoubele. Vzápětí sice Moulis překonal jabloneckého brankáře Valeše, který nastoupil poprvé od zářijového zranění, ještě do poločasu se ale znovu trefil Vaněk.

Po změně stran zkompletoval z penalty hattrick. Hosté pak přidali vítězi minulého ročníku druhé ligy, který ale do nejvyšší soutěže kvůli nevyhovujícímu stadionu nemohl, ještě další tři gólové údery. Druhou trefu v zápase si připsal Zoubele.

I když v zápase mezi Třincem a Boleslaví byl dokonce rozdíl dvou soutěží, na hřišti to nebylo poznat. Vedoucí celek MSFL v prvním poločase spálil dvě šance, ale osm minut po přestávce už ho ze skrumáže Hupka poslal do vedení.

Prvoligový tým se po nevýrazné první půli po inkasované brance zlepšil. Vyjádřil to však jediným gólem, když centr střídajícího Štohanzla sklepl do sítě Bulut. Další šance už si favorit nevytvořil.

"Jsem zklamán hlavně z výkonu v prvním poločase. Kombinační hrou dopředu jsme nebyli vůbec nebezpeční, kvalita tam nebyla absolutně žádná," řekl trenér Mladé Boleslavi Ladislav Minář. "Ve druhém jsme zlepšili hru, ale dostali gól. I když jsme pak vyrovnali, čekal jsem daleko kvalitnější výkon," připustil Minář.

Ve středu je na programu duel mezi Domažlicemi a Teplicemi, dva úvodní osmifinálové zápasy se odehrály před týdnem. Liberec jako první už postoupil do čtvrtfinále. Termíny úvodních duelů mezi Hradcem Králové a Plzní a Jihlavou a pražskou Spartou teprve budou oznámeny.

Úvodní osmifinálové utkání Poháru České pošty:

FK Ústí nad Labem - Baumit Jablonec 1:7 (1:3)
Branky: 20. Moulis - 14., 26. a 50. z pen. Vaněk, 19. a 75. Zoubele, 54. Třešňák, 78. Piták. Rozhodčí: Kocourek.
Sestava Jablonce: Valeš - Eliáš, Štochl, Beneš (76. Kysela), Novák (52. Kovařík) - Zoubele, Loučka, Vaněk, Haurdič (71. Piták), Jablonský - Třešňák. Trenér: Kotal.

Třinec - Mladá Boleslav 1:1 (0:0)
Branky: 53. Hupka - 67. Bulut. Rozhodčí: Plesar.
Sestava Mladé Boleslavi: Šeda - Kysela, Johana, Dosoudil (83. Janíček), Bořil - Kúdela, Opiela (59. Štohanzl) - Sivrič, Kulič (59. Magera), Fillo - Bulut. Trenér: Minář.