Chelsea vyhrála po patnácti letech na Higbury

Fotbalisté Chelsea vyhráli v zápase mistrů posledních dvou ročníků anglické ligy na hřišti Arsenalu 2:0 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na devět bodů před druhým Manchesterem United. V dresu hostů musel na Highbury likvidovat několik nebezpečných příležitostí gólman Petr Čech, jenž nakonec v 17. kole vychytal devátou nulu v sezoně.

Čech sice inkasoval v 21. minutě od Nizozemce Van Persieho, rozhodčí ale s největší pravděpodobností chybně branku neuznali kvůli ofsajdu. Ani ne minutu předtím navíc Henry hned první střelou Arsenalu trefil tyč.

Branková konstrukce naopak nepřála domácímu Lehmannovi, oba góly dostal právě s dotykem o tyč. Šest minut před přestávkou ho prostřelil Robben a pojišťovací gól přidal Joe Cole, jenž obral o míč Laurena a v 73. minutě stanovil střelou z dálky konečné skóre. Čech se v druhém poločase vytáhl především proti střelám Laurena, Bergkampa a Pirese.

Chelsea vyhrála na hřišti rivala Arsenalu po patnácti letech a vítězové ligy z roku 2004 zůstali v tabulce až osmí. Trenéři Mourinho a Wenger, kteří si před měsícem přes média vyměňovali urážky a hrozili jeden druhému žalobami, odešli do kabin bez podání rukou.

Přestřelka v Middlesbrough skončila remízou

Gólové hody zažili diváci v Middlesbrough, které hostilo Tottenham. Londýnský klub přijel na Riverside Stadium jako favorit, ale nakonec byl rád za remízu 3:3, neboť dvakrát musel dotahoval jednobrankový náskok soupeře.

Tottenham šel krátce po začátku utkání do vedení, když Robbie Keane využil zaváhání brankáře Schwarzera, jenže poté zaúřadoval domácí Yakubu, který dvěma góly v prvním poločase otočil vývoj zápasu. Poprvé se ďábelský útočník trefil do černého z přesného voleje, podruhé se od něho odrazila do sítě Morrisonova dělovka.

V 63. minutě bylo znovu srovnáno, když Jenas proměnil volný přímý kop. A brankostroj pokračoval. Domácí dostal do vedení Queudrue, krátce poté uzavřel účet utkání hostující Mido. Tottenham se celé utkání marně hledal a nakonec mohl děkovat brankáři Robinsonovi, že neodcházel ze hřiště s větším gólovým přídělem.

Výsledek - 17. kolo:

Middlesbrough - Tottenham 3:3 (30. a 43. Yakubu, 70. Queudrue - 25. Robbie Keane, 63. Jenas, 83. Mido), Arsenal - Chelsea 0:2 (39. Robben, 73. J. Cole)