Ronaldo: Zlatý míč pro mě nic neznamená

Ronaldo: Zlatý míč pro mě nic neznamená

Portugalská superhvězda Cristiano Ronaldo se nechal slyšet, že pokud nezíská vítězství v anketě Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu roku, vlasy si trhat nebude. Zároveň dodal, že by se vůbec nezlobil, kdyby mu tato prestižní cena říkala pane.

Útočník Realu Madrid je spolu s ikonou Barcelony Lionelem Messim největším favoritem, ale nutno dodat, že argentinský míčový kouzelník má šance přeci jen větší.

Cristiano Ronaldo je s druhým místem již nejspíš smířený, těžkou hlavu si z toho však nedělá. Důležitější jsou pro něho samozřejmě týmové soutěže, v jejichž získávání na katalánského rivala ovšem také ztrácí. Radost mu tak alespoň může dělat loňský ligový primát, kterého v dresu „Bílého baletu“ dosáhl.

„Samozřejmě bych chtěl vyhrát a nebudu říkat, že ne, když to tak je. Na druhou stranu pokud nezvítězím, nebudu to brát jako nějaké selhání,“ řekl Ronaldo pro stránky portugalské národní federace.

„Bez individuálních ocenění klidně dokážu žít, i kdyby to bylo nefér. Kariéra fotbalisty není o získávání cen pro jednotlivce, ale pro kolektivy,“ poznamenal a dodal, že cítí velký rozdíl při hře v dresu Realu a za portugalskou reprezentaci. „Jsou to dvě naprosto odlišné světy. Je pravda, že touha vyhrát a je stejná, ale v národním týmu jsou zápasy více emotivní, protože reprezentuji vlastní zemi,“ uzavřel.