Vrba: Kdybych to bral podle jména, šance na postup jsou malé

Vrba: Kdybych to bral podle jména, šance na postup jsou malé

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Za těžkého, ale hodně zajímavého soupeře označil trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba Neapol, na kterou Viktoria narazí ve 2. kole Evropské ligy. Konstatoval, že šance na postup jsou podle papírových předpokladů malé, ale věří, že Plzeň může překvapit.

Více o losu zde

"Soupeř je to atraktivní jak pro nás, tak pro diváky. Je to těžký protivník, který pravidelně hrává evropské poháry. Z mého pohledu je los těžký, ale soupeř pro nás pro všechny hodně zajímavý," řekl Vrba.

"Kdybych to bral podle jména, tak šance na postup jsou samozřejmě malé. Na druhou stranu už jsme se několikrát přesvědčili, že i s tak silnými soupeři dokážeme hrát zajímavé partie, a já věřím, že to bude i s Neapolí," dodal.

Klíčové prý bude, jak se týmy dokážou soustředit na oba zápasy. "Kdokoli cokoli podcení, může se mu to vymstít. Myslím, že i Neapol nás tentokrát nepodcení a bude si shánět dostatek informací," řekl Vrba s tím, že si jeho tým už udělal v Evropě svými výsledky reputaci.

Výhodu by jeho svěřenci prý mohli mít v počasí, jestli do odvety hrané v Plzni 21. února vydrží tužší zima. "Pokud bude mráz, tak bychom relativní výhodu mohli mít. Důležité ale bude, jestli uhrajeme v Neapoli takový výsledek, aby nám taková výhoda mohla pomoci," doplnil Vrba.

Neapol prý pozorně sledoval v minulé sezoně, kdy došla do osmifinále Ligy mistrů. "Podle mého názoru patřili k velice příjemným mančaftům. Ukazovali, že mají hlavně v ofenzivě velice silné hráče. Pro mě je to hlavně Hamšík, kterého znám velmi dobře a vím, že je to hráč, který je velice kvalitní. Doufám, že tu svou kvalitu nebude tolik ukazovat v našich utkáních," dodal Vrba.