Královec se dostal na elitní listinu a těší se na významné zápasy

Královec se dostal na elitní listinu a těší se na významné zápasy

Sudí Pavel Královec se ocitl ve společnosti nejlepších evropských rozhodčích. UEFA ho zařadila do elitní kategorie, v níž je 22 sudích. Podle serveru Fotbalové asociace ČR byl z českých rozhodčích mezi evropskou elitou naposledy Václav Krondl v letech 1993 až 1998, kdy skupinu nejlepších tvořilo 33 jmen.

Zařazení do elitní skupiny pro Královce znamená, že ho UEFA bude nasazovat s dalšími českými sudími na důležité zápasy Ligy mistrů i Evropské ligy a také do významných kvalifikačních utkání.

"Je to úžasné, po té zprávě jsem nenacházel slov," komentoval Královec pro server fotbal.cz informaci z jednání komise rozhodčích UEFA, v níž zasedá i Dagmar Damková. "Myslím, že jsme v letošním roce na mezinárodní scéně dokázali, že čeští rozhodčí nejsou špatní. Ze všech mezinárodních a mezistátních utkání jsme 'vozili' výborná hodnocení. Proto považuji zařazení do elitní skupiny rozhodčích nejen za svůj úspěch," uvedl Královec, jenž na podzim pískal například v posledním kole Ligy mistrů duel Real Madrid - Ajax Amsterodam.