Zajímavý los, trošku bratrovražedný souboj, prohlásil Hamšík

Zajímavý los, trošku bratrovražedný souboj, prohlásil Hamšík

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Zajímavé střetnutí, které bude tak trochu bratrovražedné. Tak vnímá dvojzápas s Plzní v úvodu vyřazovací fázi Evropské ligy slovenský fotbalista Neapole Marek Hamšík. Opora italského mužstva se těší i na své reprezentační spoluhráče v dresu Viktorie.

"Los dopadl velmi zajímavě. Je to český tým, takže to bude trošku bratrovražedný souboj," uvedl na svém oficiálním webu Hamšík.

Je rád, že si v evropském poháru zahraje proti kolegům z národního týmu. V Plzni působí hned čtyři Slováci - brankář Matúš Kozáčik, obránce Marián Čišovský a ofenzivní hráči Michal Ďuriš s Markem Bakošem.

"Těším se na ně, stejně jako na kvalitní zápasy proti Plzni. A věřím v náš postup," doplnil pětadvacetiletý záložník, jenž v Neapoli působí od roku 2007.

Trenér italského celku Walter Mazzarri nepovažuje Západočechy za snadného soupeře. "V Evropě není jednoduchých zápasů. Pokud se někdo dostane mezi dvaatřicet nejlepších týmů, tak má kvalitu. U našeho soupeře ji umocňuje fakt, že ve skupině porazil Atlético Madrid," uvedl na webu Neapole Mazzarri.

"Proti Viktorii nastoupíme s respektem, ale také s vědomím, že můžeme pokračovat v cestě Evropou," doplnil kouč Neapole.

Plzeň zahájí druhé kolo Evropské ligy 14. února v Itálii, o týden později aktuálně pátý tým Serie A přivítá na svém stadionu ve Štruncových sadech.

Vrba: Kdybych to bral podle jména, šance na postup jsou malé