Boleslav skvěle zvládla premiéru v předkole LM

Suverénně zvládli hráči Mladé Boleslavi úvodní zápas 2. předkola Ligy mistrů. Na cestu do milionářské soutěže vykročili ve středu na domácím hřišti vítězstvím 3:1 nad Valerengou Oslo. Všechny góly domácích padly v první dvacetiminutovce. Trefili se Pecka a dvakrát Matějovský. Za norský tým snižoval dvacet minut před koncem Gashi. Záznam ON-LINE přenosu najdete [b][link=index.php?page=online&id=111]ZDE[/link][/b].

V boleslavském dresu se představily dvě letní posily - středopolaři Abraham z Liberce i exsparťan Poláček. Na druhé straně nenastoupil legendární norský útočník Tore Andre Flo.

Mladoboleslavští začali v dusném počasí skvěle a po 11. minutách vedli zejména díky kreativitě skvělého Kuliče 2:0. Třicetiletý forvard nejprve utekl po pravém křídle a přesnou přihrávkou oslovil Pecku. Ten v koncovce nezaváhal a zblízka poslal míč přesně k pravé tyči. O pět minut později předvedl Kulič famózní sólo, několikrát se uvolnil v šestnáctce, zpětnou přihrávkou našel Matějovského a ten ve skluzu zvýšil.

Zaskočení hosté se do šancí nedostávají. Jediným nesmělým pokusem se z trestného kopu po čtvrthodině hry prezentoval Grindheim, ale zamířil vedle. Definitivní K.O. zasadil Norům v 19. minutě po přihrávce Ševinského opět Matějovský, který nikým neatakován napřáhl a z dvaceti metrů trefil přesně k tyči Arasonovy svatyně - 3:0.

Norové jsou zaskočeni, mají obrovské problémy už v rozehrávce a presink českého týmu jim dělá velké problémy. Boleslavští hrají v pohodě a prakticky nepůjčují soupeři míč. Po 25 minutách mohl zvýšit Ševinský, který chytře zkoušel z úhlu obstřelit gólmana - ten ovšem konečky prstů vytáhl na roh.

V závěrečných dvou třetinách duelu Norové zlobili, ale skórovali jen jednou

Pak se osmělili i hosté, ale do větších příležitostí je boleslavští zpočátku nepouštějí. Do náznaku šance se dostal ve 32. minutě Daniel Holm - gólman Kučera si před ním situaci pohlídal. Mladoboleslavští hrají ke konci poločasu lehkovážně - tříbrankový náskok je uspokojil možná až příliš. Velkou šanci na snížení měli Norové ve 40. minutě, kdy po centru z levé strany jen těsně nedoskočil Berre a následná střela skončila vedle.

Druhý poločas začal stejně jako první pětačtyřicetiminutovka - a předvedli se opět dva nejlepší hráči na hřišti. Kulič po chytré přihrávce Matějovského skóroval, ale podle sudích byl v okamžiku přihrávky v ofsajdu. O chvíli později zazlobil po přihrávce Poláčka Abraham a jeho nebezpečnou střelu zblokovala obrana.

Norové ovšem začínají přidělávat zadákům Boleslavi problémy. V 53. minutě obešel Holm Víta a hledal střídajícího Gashiho. Ten tvrdě vypálil a tečovaná střela končí nad brankou. Po následném rohu mohli hosté opět snížit - po hlavičce dos Santose skvěle zachránil Kučera. Po hodině hry ještě přestřelil z trestného kopu ze slibné vzdálenosti Staerbek.

Po další akci Kuliče a odraženém míči přestřelil zblízka Poláček. Malá komplikace přichází v 67. minutě, kdy po centru zprava tečoval míč hrudí do sítě Gashi a snížil na 1:3. Norský tým gól povzbudil - boleslavským navíc evidentně docházejí síly. Vepředu zlobí především autor gólu Gashi.

V závěrečné čtvrthodině ale mají problémy s přechodem do útoku i Norové a tak domácí o nadějný výsledek nepřišli. V poslední minutě navíc mohl pojistit postup Ordoš. Vrásky může boleslavským přidělávat jen inkasovaný gól. V odvetě, která se v Oslu hraje za týden, si tedy nemohou dovolit prohrát 0:2 nebo o více než dvě branky.

Výsledek:

Mladá Boleslav - Valerenga Oslo 3:1 (3:0)
Branky: 11. a 19. Matějovský, 7. Pecka - 67. Geshi. Rozhodčí: Proenca - Nevés, Tiago (všichni Portug.). ŽK: Palát, Kulič - Johnsen. Diváci: 5000 (vyprodáno).

FK Mladá Boleslav: Kučera - Ševinský, Brezinský, Vít, Palát - Vaculík, Abrahám (88. Kysela), Matějovský, Poláček (71. Riegel) - Pecka, Kulič (85. Ordoš). Trenér: Uhrin.
IF Valerenga Oslo: Arason - Johnsen, Muri (25. Geshi), Hovi, Jepsen - T. Holm, Berre (60. Sörönsen) - Storbaek, Grindheim, Dos Santos - D.F. Holm. Trenér: Rekdal.