Casillas jen na lavičce? Ramos a spol. v šoku!

Casillas jen na lavičce? Ramos a spol. v šoku!

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Obrovské překvapení přivítal nejen fanouškům, ale i samotným hráčům a soupeřům, přichystal v sobotu večer trenér madridského Realu José Mourinho. Pouze na lavičce před duelem v Málaze totiž nechal sedět kapitána a jednoho z nejzkušenějších hráčů mužstva gólmana Ikera Casillase.

Jeho místo mezi třemi tyčemi zaujal Antonio Adán, který nakonec musel míč ze své sítě lovit ve třech případech? Nutno dodat, že za branky nemohl ani tak on, jako bídná obrana „Bílého baletu“, která mnohdy dostávala od útočníků Málagy pěkné školení.

„Je pravda, že vidět Ikera na lavičce není rozhodně běžný pohled,“
řekl po utkání na adresu kontroverzního kroku trenéra Mourinha obránce Sergio Ramos a pokračoval: „My jako hráči však do podobných rozhodnutí nemáme co mluvit a ani neznáme přesné důvody Ikerovy absence v utkání. Tak jako tak to ale bylo pro všechny velké překvapení.“

„Takové rozhodnutí je plně v kompetenci trenéra. Iker je náš kapitán a vůdce kabiny, i proto je těžké hrát bez tak klíčového hráče,“ dodal Ramos.

„Bylo to technické rozhodnutí, trenérovo rozhodnutí,“ řekl po utkání sám Mourinho a pokračoval: „Po důkladné analýze jsem se rozhodl pro Adána. V mých očích je v tuto chvíli lepší než Iker.“

Mourinhův výběr ztrácí na vedoucí Barcelonu již 16 bodů a titul je pro ně v nenávratnu. „Zimní přestávka přichází právě v čas. Hráči jsou smutní a bez energie,“ doplnil portugalský stratég.

Bývalý sportovní ředitel Realu Jorge Valdano si myslí, že Mourinho tímto krokem pouze demonstroval svou sílu a autoritu. „Pokud takové rozhodnutí učiníte, pouze tím uškodíte celému týmu. Věřím však, že o tom důkladně přemýšlel,“ řekl Valdano s tím, pravé důvody toho, proč Casillas nechytal se nikdy nedozvíme.