Chelsea v lize řádila, komu nasázela osm branek?

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Chelsea s brankářem Petrem Čechem, kteří se utkají v druhém kole Evropské ligy se Spartou, rozstříleli v 18. kole anglické ligy Aston Villu 8:0. Díky příspěvku sedmi různých střelců, což se podařilo poprvé v historii Premier League, se posunuli na třetí místo tabulky.

Chelsea kvůli účasti na mistrovství světa klubů hrála v lize první zápas od 8. prosince a navázala na poslední vítězství nad Sunderlandem. I dnes totiž brzy otevřel skóre španělský útočník Torres, který využil Azpilicuetův centr.

Po půlhodině přidal druhý gól "Blues" tvrdou ranou z přímého kopu záložník David Luiz a pět minut nato zvýšil hlavičkou z dorážky obránce Ivanovič. V 59. minutě ozdobil parádní trefou z dálky svůj pětistý start v Premier League záložník Frank Lampard. Současně se se 130 góly stal nejlepším střelcem Chelsea v nejvyšší soutěži.

O pátou branku se čtvrt hodiny před koncem postaral po asistenci Piazóna v akci střídajících hráčů Ramires. Šestý gól přidal z penalty Oscar, další zásah do děravé obrany birminghamského celku přidal dělovkou zblízka Hazard. V poslední minutě neproměnil penaltu Piazón, ale jeho zaváhání napravil zanedlouho Ramires.

Trenér Rafael Benítez, jehož tým se představí v prvním duelu 2. kola EL v Praze na Letné 14. února, nasadil sestavu: Čech - Azpilicueta, Ivanovič, Cahill, Cole - Lampard (60. Ramires), David Luiz - Moses, Mata (74. Piazón), Hazard - Torres (67. Oscar).

Anglická liga - 18. kolo:
Chelsea - Aston Villa 8:0 (75. a 90.+1 Ramires, 3. Torres, 29. David Luiz, 34. Ivanovič, 59. Lampard, 79. Oscar z pen., 83. Hazard)