Ferguson: Van Persie nemusel přežít

Ferguson: Van Persie nemusel přežít

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Trenér Manchesteru United Alex Ferguson po utkání se Swansea ani tak nekomentoval výsledek 1:1, jako situaci, kdy domácí Ashley Williams plnou silou zblízka nakopl míč do hlavy ležícího Robina van Persieho.

Nizozemský útočník se ocitl na zemi a za ním stojící Williams se dlouhým odkopem snažil uhasit požár v domácí obraně. Odkop mu však vyšel natolik nešťastně, že tvrdou ránou trefil Van Persieho do hlavy.

Podle Fergusona mohlo dojít k vážnému zranění. „Robin má štěstí, že přežil. Od hráče soupeře je to ostuda. Měl by být potrestán, vždyť Robinovi mohl zlomit vaz,“ běsnil skotský kouč.

„Mohl ho klidně zabít. Očekával bych trest na hodně dlouhou dobu. Jednalo se o jednu z nejnebezpečnějších věcí, které jsem ve fotbale za poslední roky viděl. Bylo to absolutně zbytečné, hra byla přerušená a on udělá takovou věc přímo před rozhodčím.“

Williams popřel, že by míč do Van Persieho napálil úmyslně. „To je názor trenéra United. Na to má každý právo. Snažil jsem se omluvit ještě na hřišti, ale už se kolem toho strhla mela. Odkopl jsem míč ve frustraci, určitě jsem nemířil na hlavu. Chápu ho, na jeho místě bych reagoval stejně,“ uvedl zadák Swansea.

Fergusonovi se v jeho hodnocení nelíbily i další momenty utkání. Například faul Chica před akcí, která předcházela vyrovnávací brance Swans. „Byl to jasný faul na Van Persieho. Rozhodčí ale neměl svůj den. Vím, že je mladý, ale co to bylo za výkon?“ tázal se nechápavě kouč Red Devils.

„Remíza je zklamání. Ve druhé půli jsme Swansea jasně přehráli. Je jen smůla, že jsme nepřidali druhý gól. Kritika může směřovat jen na to, že jsme neproměnili šance."