Tragédie, které je těžké uvěřit, reagují hráči na úmrtí Drobného

Za těžko uvěřitelnou tragédii označují bývalí spoluhráči a kamarádi náhlé úmrtí fotbalisty Václava Drobného. Tragická smrt kapitána mistrů Evropy do 21 let z roku 2002 dnes otřásla českou fotbalovou scénou. Na sociálních sítích fotbalisté vyjadřují soustrast pozůstalým i velkou lítost nad úmrtím hráče, který nahlédl i do národního týmu.

Tragédie, které je těžké uvěřit, reagují hráči na úmrtí Drobného
Více o smrti Václava Drobného zde

Velkou lítost cítí i brankář Petr Čech, který s Drobným hájil barvy Blšan a také několika reprezentačních výběrů. "Smrt přišla příliš brzy," uvedl Čech na svých internetových stránkách. "S fotbalem sice (Drobný) bohužel na profesionální úrovni poměrně brzy skončil, měl o něm ale i nadále velký přehled a žil jím. Také proto začal s trénováním a vrhnul se na spolukomentování přenosů v České televizi, kde prokazoval přehled a nebál se říkat upřímně své názory. Škoda, že nedostane už více času své plány rozvíjet dál," podotkl Čech.

Reprezentační obránce Tomáš Sivok, kterého nečekaná zpráva o Drobného skonu zastihla na krátké dovolené v Dubaji, si hned vybavil vzpomínky ze společného působení ve Spartě. Drobný a Sivok v roce 2007 spolu na Letné slavili i mistrovský titul.

"Je to hrůza, jsem z toho v šoku. Venca byl dobrý kluk, navíc měl všechno před sebou. Sálala z něj energie, byl do fotbalu zapálený. Každý má ale svůj osud bohužel napsaný jinak. Nezbývá než vyjádřit pozůstalým upřímnou soustrast," řekl Sivok.

Další ze zadáků národního týmu Michal Kadlec se také s Drobného úmrtím vyrovnává těžko. Kadlec byl s Drobným také na Spartě u zisku mistrovského titulu, v kontaktu oba hráči zůstávali i poté, co Kadlec zamířil do Leverkusenu. Drobného úmrtí s Kadlecem otřáslo.

"Je to šok, hrůza, rána z čistého nebe. Teď je už jedno, co bylo příčinou smrti, na obrovské tragédii se už nic nezmění. Cítím s jeho rodinou," uvedl Kadlec. "Na Vencu mám krásné vzpomínky, pořád vidím, jak jsme se na Spartě radovali z titulu. To ve mně sice zůstane navždy, ale ztrátu Vency už bohužel nic nenahradí," prohlásil Kadlec.

Někdejší útočník Luděk Zelenka se s Drobným v minulosti často utkával v soubojích na ligové scéně, v posledních letech zase společně působili jako odborní spolukomentátoři České televize (ČT). Také on byl zdrcený.

"Je těžké tomu uvěřit. Když jsem se to dozvěděl, musel jsem si sednout a dát si dva panáky, abych to rozdýchal. Strašně se mě to dotklo, a to jsem Vencovi nebyl úplně nejblíž. Ani nechci pomýšlet na to, co musí prožívat rodina a jeho nejbližší. Nemám slov, Venca byl tak pohodový kluk, se kterým jsme si užili dost srandy," uvedl Zelenka.

Šokovaný byl i tím, že Drobný o život přišel tím, že při bobování narazil do stromu. "Takové srandy občas přece tropíme všichni... Mrazí mě z toho, jak blízko kolem nás smrt chodí. Je to prostě v pytli, Venca měl přece všechno před sebou, o to je všechno horší. Napadá mě snad jenom to, abychom si užívali každý den života, protože nevíme, co nás čeká zítra," poznamenal Zelenka.

Ondřej Lípa, televizní komentátor ČT, jemuž Drobný často stál po boku, prý dnes zažil podobně truchlivé chvíle jako na začátku února, kdy náhle zemřel Lukáš Přibyl - bývalý televizní reportér a pak funkcionář Bohemians 1905 a pražské Sparty. "Je strašně těžké uvěřit, že během jednoho roku přicházíme o druhého kamaráda," uvedl Lípa.

K Drobnému měl podle svých slov dlouholeté pouto. "Vzpomínám, že jsem ještě komentoval zápasy, ve kterých Venca hrál, a tehdy jsem ho poznal jako výborného fotbalistu. Později i jako člověka, když jsme ho přivedli k práci v České televizi. Vašek byl srdcař, člověk, který dělal všechno naplno a měl svůj názor, za kterým si stál. Hlavně proto jsem si ho vážil," dodal Lípa.