Walcott: Snad jsem pár lidem otevřel oči. Přilepší si?

Walcott: Snad jsem pár lidem otevřel oči. Přilepší si?

[tag]20. KOLO VE ZPĚTNÉM ZRCÁTKU[/tag] Souhrn nejdůležitějších událostí, zajímavostí, postřehů a názorů z 20. kola anglické nejvyšší soutěže.

O čem se mluví: Walcott nadchl. Přilepší si?


Je to ale pech. Když se v poslední době některý hráč Arsenalu rozehraje k velkým výkonům, většinou mu končí smlouva. Vloni nastřílel tři desítky gólů Robin van Persie, ale místo prodloužení kontraktu s Gunners se nechal zlákat nabídkou Manchesteru United. Tým z Old Trafford má údajně nyní zájem i o Thea Walcotta, který naposledy nasázel hattrick do sítě Newcastlu. Třiadvacetiletému křídelníkovi končí stávající kontrakt v létě.

„Theo byl nejlepším hráčem zápasu. Moje přání zůstává stále stejné, i kdyby odehrál tragické utkání – chci s ním prodloužit smlouvu. Theo miluje Arsenal, Arsenal miluje jeho. Vzájemná láska se nehledá snadno,“ zamyslel se nad tahanicemi kolem nového kontraktu trenér Arsene Wenger.

Walcottovi údajně velmi pomohlo, že jej francouzský kouč konečně začal stavět na hrot útoku. „Užívám si hru na každé pozici, ale žádal jsem trenéra, aby mi dal šanci v útoku. Neříkám, že tam budu hrát vždycky, ale snad jsem ukázal, co dovedu a pár lidem jsem otevřel oči,“ mnul si ruce bývalý hráč Southamptonu, který v sezoně zaznamenal už čtrnáct soutěžních branek.

Zatímco Arsenal velebil třígólového Walcotta, Newcastle hledal příčiny sedmigólového debaklu. Přitom ještě čtvrt hodiny před koncem byl stav nerozhodný 3:3. „V tu chvíli jsme měli zavřít krám. Ve zbytku zápasu už to bylo jako čerstvý tým proti utahanému, nepomohla nám ani nezkušenost našich náhradníků. Asi 70 minut se jednalo o těsný zápas, ale Arsenal pak poslal na hřiště svěží hráče a my jsme si s nimi nedokázali poradit,“ lamentoval po utkání trenér „strak“ Alan Pardew.

Výkon Newcastlu ocenil i Wenger: „Nebylo to tak snadné, jak říká konečné skóre. Hráli jsme proti dobrému týmu. Soupeř stále hrozil v útoku, nadělal nám mnoho problémů.“

Liverpool smetl QPR i bez nemocného Rodgerse


S náhlou absencí trenéra Brendana Rodgerse se museli potýkat fotbalisté Liverpoolu při utkání na hřišti posledního Queens Park Rangers. Kouč Reds před utkáním onemocněl a lékaři jej spolu s náhradním brankářem Bradem Jonesem a asistentem Glenem Driscollem raději poslali do postele.

Nepřítomnost hlavy týmu však nebyla na Reds příliš znát. Luis Suárez dvěma góly během 16 minut uzemnil jakékoliv snahy domácích o překvapení na úkor favorita a po třetí brance Daniela Aggera již nebylo o co hrát. „Neřekl bych, že to bylo snadné, to by bylo neuctivé vůči QPR, který prochází těžkým obdobím. Věděli jsme, že když začneme dobře, umlčíme diváky. Podle mého názoru jsme odehráli nejlepší poločas v sezoně. A Luis? Je to kouzelník. Soupeři proti němu hrají dvakrát za rok, ale my se s ním musíme na tréninku potýkat každý den!“ smál se kapitán Reds Steven Gerrard.

Hodnocení zápasu si užíval i Colin Pascoe, Rodgersův asistent: „Všichni zahráli výborně, měli jsme spoustu šancí a mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem. Hrou jsem se bavil a jsem si jistý, že fanoušci jsou spokojení.“

Zato v táboře QPR se nálada nezlepšila ani o píď. Tým vstoupí do nového roku z posledního místa v tabulce a ztrátou osmi bodů na první nesestupovou příčku. Trenér Harry Redknapp přesto po debaklu neztrácel víru v záchranu v nejvyšší soutěži. „Věřím, že to zvládneme. Potřebujeme pár nových tváří. Není snadné dostat hráče do posledního týmu tabulky, ale zase mají šanci se ukázat. Nesmíme se vzdávat, musíme věřit. Dnešní prohra bolí, ale to se stává. Když má Liverpool svůj den, tak vás zkrátka smete,“ pokrčil rameny kouč Hoops.

Pašák – Theo Walcott


Těžko volit jinou hvězdu kola než autora hattricku v utkání Arsenalu s Newcastlem. Uvidíme, jak moc je Wengerem proklamovaná vzájemná láska pevná. Přestupové okno startuje co nevidět.

Břídil – Gareth McAuley


Vlastní branka na Old Trafford musí zadáka Baggies pořádně mrzet. Zvlášť, když se svými spoluhráči předvedl zejména ve druhém poločase obstojný výkon a sahal po remíze. Manchester United potvrdil své vítězství až brankou Robina van Persieho.

Odpověď na otazník kola


Aston Villa prohrála s Wiganem a odpověděla tedy ano na naši otázku, zda vyrovná svůj nejhorší kalendářní rok z hlediska počtu ligových porážek. Villans si jich v roce 2012 připsali 18, tedy stejně jako v letech 1994 a 1999.

Výrok kola


„Omluva neexistuje. Nemám slov. Všichni zpátky k tabuli.“ Majitel QPR Tony Fernandes po mizerném výkonu Hoops v duelu s Liverpoolem.

Góly: 41

Průměr na utkání: 4,1