Fillo se bude ve čtvrtek opět hlásit v Doosan aréně

Podzimní půlmistr ze Štruncových sadů zahajuje zimní přípravu ve čtvrtek 3. ledna. Jak informují oficiální stránky západočeského klubu, během ní čeká svěřence trenéra Pavla Vrby kromě tréninků také osm přípravných zápasů, z nichž tři odehraje klub z Doosan arény v rámci herního kempu na Kypru.

Fillo se bude ve čtvrtek opět hlásit v Doosan aréně
První část přípravy budou viktoriáni absolvovat v domácích podmínkách, kdy využijí jak sportovní areál v Luční ulici, tak i prostory Doosan areny. V úvodním týdnu navíc čekají hráče zátěžové testy, které naznačí, jak jsou jednotlivci připraveni na zimní dril.

Na úvodním tréninku by se měli objevit i hráči, kteří byli v průběhu podzimní části sezony na hostování. "Ve Štruncových sadech se představí např. Martin Fillo, Roman Adamov a David Vaněček, tým rozšíří také několik talentovaných mladíků z juniorského týmu,“ řekl k blížícímu se startu zimní přípravy tiskový mluvčí Viktorie, Pavel Pillár. První přípravné utkání sehraje Viktoria ve středu devátého ledna, soupeřem jí bude předposlední tým divize skupiny A – SK Senco Doubravka.

V sobotu 12. ledna pak zpestří neoblíbenou část roku další utkání, tentokrát s třetiligovou Jiskrou Domažlice. V dalších zápasech se Viktoria utká s druholigovým Ústím nad Labem, divizními Rokycany a šestadvacátého ledna se severočeským Mostem. O tři dny později pak odcestuje výprava s plzeňskými fotbalisty ladit formu na herní soustředění na Kypr. I letos viktoriáni zamíří do známé destinace. Během desetidenního kyperského pobytu sehraje Viktoria tři přípravné zápasy. První by se měl hrát poslední lednový den. Soupeřem bude šestadvacetinásobný mistr Bulharska - Levski Sofia.

Ve druhém utkání na Kypru prověří viktoriány dvojnásobný vítěz ruské Premier League, FC Lokomotiv Moskva. Generálku na úvodní utkání vyřazovací části Evropské ligy, které se hraje 14. února, sehraje Viktoria ve čtvrtek 7. února se Slaskem Wroclav, což není pro plzeňské fotbalisty neznámý soupeř. S polským týmem se utkali již v rámci loňské zimní přípravy a zápas, který hrála Viktoria jako generálku na Schalke, skončil nerozhodným výsledkem 1:1. Další pikantností zmíněného zápasu je fakt, že Slask trénuje Stanislav Levý. Den po utkání s Wroclaví zamíří viktoriáni domů. Poslední část přípravy bude znovu probíhat ve Štruncových sadech.

Čtvrtek 14. února pak přinese úvodní duel vyřazovací části Evropské ligy, ve kterém se Viktoria představí na hřišti Neapoli. Odvetný zápas je na programu o týden později. Jarní část Gambrinus ligy pak odstartuje Viktoria (23. - 24. 2.) na hřišti Zbrojovky Brno.

Rozpis utkání:

9. 1. 2013 – 16:30 SK Senco Doubravka
12. 1. 2013 – čas bude upřesněn Jiskra Domažlice
19. 1. 2013 – čas bude upřesněn Ústí nad Labem
23. 1. 2013 – čas bude upřesněn FC Rokycany
26. 1. 2013 – čas bude upřesněn Baník Most
29. 1.2013 – 8. 2. 2013 Herní soustředění Kypr
31. 1. 2013 – čas bude upřesněn Levski Sofia
3. 2. 2013 – čas bude upřesněn Lokomotiv Moskva
7. 2. 2013 – čas bude upřesněn Slask Wroclav