Plzeň rozstřílela Domažlice 6:0, znovu se trefil i Tecl

Hráči Plzně si v přípravě znovu zastříleli. Po výhře 7:1 nad Doubravkou tentokrát porazili třetiligové Domažlice 6:0. Mezi střelce se znovu zapsala největší zimní posila Viktorie Stanislav Tecl. Trefili se také další útočníci Marek Bakoš, Michal Ďuriš, David Vaněček a Roman Adamov.

Trenér Pavel Vrba se tentokrát rozhodl Tecla vyzkoušet v záloze a na hrotu nechal osamoceného Bakoše. A právě slovenský kanonýr otevřel po půlhodině hry skóre. Do poločasu ještě zvýšil Tecl dorážkou.

"Zatím nechci říkat, jestli bude hrát Standa spíše na křídle, nebo v útoku. Teď je to hlavně o tom, abychom zátěž rozložili na více hráčů. Dnes jsme proto Standu vyzkoušeli zprava. Samozřejmě se může stát, že tak bude hrát v i mistrovských zápasech," řekl Vrba.

Do druhého poločasu vyběhla Plzeň s devíti změnami v sestavě, když na hřišti zůstali jen obránci Chubutija, který je v Plzni na testech, a Řezník. A právě on hlavou zvýšil na 3:0. O další zásahy se postarali Ďuriš proměněnou penaltou za faul na Malakjana, Vaněček a dorážkou Adamov, který tak navázal na svůj hattrick z duelu s Doubravkou.

Příští utkání sehraje Plzeň v pátek 18. ledna proti Ústí nad Labem. "Budeme hrát čtyřikrát třicet minut. Bude to takový vrchol hrubé přípravy, ve které trénujeme dvoufázově," dodal Vrba.

Přípravné utkání:
Viktoria Plzeň - Jiskra Domažlice 6:0 (2:0)
Branky: 31. Bakoš, 43. Tecl, 48. Řezník, 66. Ďuriš z pen., 78. Vaněček, 87. Adamov.
Plzeň I. poločas: Pavlík - Rajtoral, Chubutija, Řezník, Limberský - Darida, Horváth - Tecl, Kolář, Zeman - Bakoš.
Plzeň II. poločas: Ticháček - Řezník, Chocholoušek, Chubutija, Sladký - Fillo, Ďuriš, Kyndl, Malakjan - Vaněček, Adamov. Trenér: Vrba.