Pamič byl prostě lepší, přiznal Frýdek, jenž má blízko k základu

Vloni v lednu si v přípravném utkání proti Teplicím vyzkoušel, jaké je to být kapitánem Sparty, o rok později znovu navlékl pásku, ale tentokrát v Liberci. Fotbalista Martin Frýdek prožil rušný rok, během něhož si připsal první ligový start, okusil podzimní hostování ve slovenské Senici a na začátku probíhající zimní přípravy odešel do Liberce jako kompenzace za přestup Lukáše Váchy na Letnou. Dvacetiletý hráč věří, že se na severu Čech prosadí a bude pravidelně hrát.

Pamič byl prostě lepší, přiznal Frýdek, jenž má blízko k základu
Operace srdce, 2. liga a mistr. Pimpara chce ukázat, že v Liberci není náhodou

"Začíná pro mě něco nového a doufám, že tady budu hrát. Jsem rád, že mi to Sparta umožnila," řekl Frýdek po středečním zápase Tipsport ligy v Edenu proti pražské Slavii.

Před rokem si ho sparťanští trenéři vytáhli z B-týmu do zimní přípravy. Na jaře nastoupil hned v 18. kole v Hradci Králové, zápas mu ale příliš nevyšel a od té doby už v lize pouze jednou střídal v duelu v Mladé Boleslavi.

"Pamič se vykartoval, já v Hradci nastoupil jako nový a prohrálo se. Těžko říci, trenéři asi nebyli spokojeni s mým výkonem," uvažoval. "Pak už jsem dostal šanci jen na 30 minut v Mladé Boleslavi. Mrzet mě to může, ale nedá se nic dělat. Pamič byl prostě lepší a já ho nedokázal v sestavě překonat," řekl levý obránce či záložník Frýdek.

Proto syn slavného otce stejného jména na podzim zkusil štěstí na Slovensku a půlrok strávil na hostování v Senici. "První zápas se moc nepovedl, ale potom šel celý tým postupně nahoru, takže jsem byl velice spokojený," pochvaloval si angažmá v Senici Frýdek. "Brába se tam o mě hodně staral," připomněl svého spoluhráče Ericha Brabce, který v létě rovněž opustil Letnou.

Po podzimu se Frýdek ze Slovenska vrátil, ve Spartě se ale neohřál a hned se spoluhráčem Davidem Pavelkou putovali do Liberce jako kompenzace za přestup Váchy na Letnou.

Talentovaný mladík to rozhodně nebere jako krok zpět, přestup mu schválil i otec. "Pro mě je důležité, abych hrál. A nikdo neříká, že bych se nemohl jednou vrátit. Takže i táta je pro," uvedl Frýdek.

Návratu na Letnou se v budoucnu nevzdává. "Ve Spartě jsem byl od pěti let, na to nejde zapomenout. Je možné, že její nabídka ještě někdy přijde, ale teď začínám v Liberci," podotkl.

První přípravné zápasy se mu povedly, po středečním duelu se Slavií ho pochválil i liberecký trenér Jaroslav Šilhavý, podle něhož má blízko k základní sestavě. Frýdek, známý svou univerzálností, hrál proti Slavii levého obránce a poté levého záložníka. "Na stopera přece jen nemám výšku, levou stranu zvládnu celou. Proti Jablonci jsem se točil se Šuralem i napravo, i na to si troufnu," řekl.

Jak už bývá v českých klubech zvykem, navlékl jako nový hráč v přípravném utkání kapitánskou pásku. "Potřebujeme, aby byly v kase na léto nějaké peníze, takže to každého nováčka během přípravy potká," uvedl s úsměvem.