Arsenal si podal Liverpool, tomu neuznali dva góly

Arsenal oslavil ve 12. kole Premier League další důležité vítězství, když na Emirates Stadium porazil Liverpool 3:0. O triumfu "Gunners" rozhodli svými brankami Flamini, Touré a Gallas. Liverpool sice dvakrát trefil branku soupeře, ale góly pro postavení mimo hru neplatily. Arsenal díky třem bodům neztratil kontakt se špičkou tabulky.

Liverpool byl po většinu prvního poločasu aktivní a nepouštěl Arsenal do vyložených šancí. Naopak sám mohl ve 14. minutě otevřít skóre, ale sudí neuznal Crouchův gól kvůli ofsajdu. Bezbrankové skóre nakonec přeci jen prolomili domácí. Ve 41. minutě se na pravém křídle uvolnil Hleb, našel v šestnáctce Fabregase, jenž vrátil balon Flaminimu a ten ze skluzu překonal brankáře Reinu. "Kanonýry" úvodní trefa nakopla, ale jejich snažení uťala poločasová přestávka.

Po změně stran už se Liverpoolu tolik herně nedařilo, za což ho stihl další trest. V 56. minutě přidal druhý gól Arsenalu Touré, jehož vysunul do krásné uličky Van Persie a střelec se tváří v tvář Reinovi nemýlil. Vzápětí mohl po Gerrardově volném přímém kopu hlavou snížit Zenden, ale o metr a půl netrefil branku. Liverpool po hodině utkání výrazně ožil, ale ke gólové koncovce jeho snaha nevedla.

Naopak Arsenal přidal v 80. minutě třetí branku, když po Van Persieho rohovém kopu neuhlídal Gerrard v malém vápně Gallase a ten se pohodlně trefil hlavou. Za tři minuty měli hráči Liverpoolu znovu zbytečně ruce nad hlavou, když zakončil do Almuniovy branky Bellamy, ale sudí jeho gól pro postavení mimo hru neuznali. V 88. minutě mohlo být pro hosty ještě hůř, ale Adebayor po sólovém úniku trefil jen brankáře Reinu.

Tottenham nestačil na Reading

Nováček anglické ligy Reading potvrdil, že na domácím stadionu body neztrácí, a porazil Tottenham 3:1, přestože zpočátku prohrával. V tabulce se tak dostal právě před Tottenham na jedenáctou příčku. Český brankář Radek Černý proseděl utkání opět jen na lavičce Londýňanů.

Skóre otevřel hostující útočník Keane, který proměnil penaltu. Jenže ještě do poločasu byl výsledek opačný. Nejprve střelou z dálky vyrovnal Shorey a v nastavení první půle vstřelil druhou branku Readingu po rohu Sidwell. Jedenáct minut před koncem pak přidal pojistku Doyle.

Výsledky:

Reading - Tottenham 3:1 (38. Shorey, 45+1. Sidwell, 79. Doyle - 24. Keane z pen.)
Arsenal - Liverpool 3:0 (41. Flamini, 56. Touré, 80. Gallas)

[ 12.11.2006 - eFotbal.cz | Foto: MARSfoto ]