Švéd Hedman zůstane v Chelsea do konce sezony

Bývalý brankář švédské reprezentace Magnus Hedman posílí Chelsea do konce letošní sezony. Anglický klub to definitivně potvrdil v úterý. Důvodem je zranění brankářské jedničky Petra Čecha, který se zotavuje po vážném zranění hlavy a v letošním kalendářním roce už si zřejmě nezachytá.

Švéd Hedman zůstane v Chelsea do konce sezony
Třiatřicetiletý gólman, který za Švédsko odchytal 58 utkání, zůstane v Londýně do konce sezony, informuje klub v prohlášení pro média.

"Bude tu jako náhradník (Itala) Carla Cudiciniho a (Portugalce) Hilária a v této roli zůstane, než se Petr Čech zotaví ze svého zranění," uvádí se v prohlášení. Hedman, který si na ostrovech zahrál za Coventry City a Celtic předtím, než před rokem ukončil kariéru, strávil několik uplynulých dní s týmem.

Kouč José Mourniho po sobotní ligové výhře nad Watfordem prohlásil, že je nadšen Hedmanovým přístupem a technickými schopnostmi. Český reprezentační brankář utrpěl v říjnu v zápase s Readingem zlomeninu lebky poté, co jej kolenem do hlavy zasáhl záložník Stephen Hunt, a vypadá to, že promarodí velkou část sezony.

[ 14.11.2006 - Reuters / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]