The Sun: Graham Poll vulgárně urážel Terryho

Anglický sudí Graham Poll se v posledních týdnech dočkal ostré kritiky. Svými hrubými chybami ovlivnil dvě utkání: Everton – Arsenal a Tottenham – Chelsea. Nyní na něj dolehla další rána a jeho jméno se propírá znovu. Kapitán Chelsea John Terry totiž podle bulvárního deníku The Sun prohlásil, že ho Poll na trávníku vulgárně urážel.

The Sun: Graham Poll vulgárně urážel Terryho
V Anglii je veřejným tajemstvím, že Graham Poll nenávidí Chelsea a spíše se přiklání na stranu jejího městského rivala z Emirates Stadium. Alespoň se o tom v zákulisí anglické Premier League šušká. Anglický arbitr se ale snaží tyto spekulace vyvrátit a dokonce přísahal, že v každém utkání píská čistě, férově a profesionálně. Jak ale popsat fakt, že pomohl Arsenalu postoupit přes Everton v Carling Cupu? Nevinné chyby?

Emoce v zápase vypluly na povrch před závěrem první dvacetiminutovky, kdy v pokutovém území "Kanonýrů" upadl Andy Johnson a dožadoval se pokutového kopu. Poll byl ale jiného názoru, byť asi nesprávného. "Johnson mi potvrdil, že se měla jednoznačně pískat penalta," řekl na tiskovce trenér domácího celku David Moyes.

James McFadden proto okamžitě běžel za Pollem celou záležitost prodiskutovat. A nedopadl dobře. Poll vytáhl červenou kartu a poslal fotbalistu Evertonu předčasně do sprch. Oprávněně? Podle verze čtvrtého rozhodčího ano. McFadden prý na Pollovu adresu zařval: "Zatracený podvodníku." Hráč liverpoolského týmu se ale ohradil. "Není to pravda," hájil se.

I kdyby to pravda přeci jen byla, Poll také není žádný svatoušek. Kvůli jeho přehmatům v zápase Tottenham – Chelsea ho anglická Fotbalová asociace odvolala ze zápasu "Blues" s Manchesterem United. Jen pro připomenutí. Ve zmíněném zápase neuznal Poll Drogbovi regulérní branku a Terrymu udělil červenou kartu, i když se přesně nevysvětlil, za co.

Podle pátečního vydání listu The Sun Poll údajně na trávníku urazil Johna Terryho, kterému odsekl dobře známou frází "Fuck off" (odprejskni - pozn. redakce).

Není bez zajímavosti, že boje, které řídí Graham Poll, jsou vyhrocené. Stačí zmínit jeho statistiku za posledních sedmnáct zápasů. Rozdal neuvěřitelných 66 žlutých karet a tři červené...

[ 17.11.2006 - Pavel Janega | Foto: Reuters ]