AC Milán potvrdil v duelu s Empoli střelecké trápení

Střelecké trápení hráčů AC Milán pokračovalo i ve 12. kole italské ligy, v němž remizovali v sobotu na hřišti Empoli 0:0. Český záložník Marek Jankulovski odehrál v dresu hostujícího týmu celý zápas, ale ke dvěma dřívějším gólům další nepřidal.

Kouč AC Milán Carlo Ancelotti si před utkáním stěžoval na opakující se chyby v obraně. "Situace je velmi choulostivá... a naše poslední výsledky jsou důkazem, že je mnoho věcí špatně," citovala Ancelottiho La Gazetta dello Sport. "Podle mě není naším problémem styl hry. Faktem ovšem je, že platíme vysokou cenu za chyby, které vyrábíme. Musíme se jim vyhnout. Milán většinou útočí s velkým počtem hráčů a momentálně nás za to soupeři trestají. Musíme být daleko opatrnější a myslím, že se to brzy otočí."

Rossoneri si tentokrát skutečně v obraně počínali opatrněji, ale střelecké trápení útočníků Inzaghiho, který dnes odehrál pouze půl hodiny, Oliveiry a Gilardina stále trvá. Milánským škodí také množství zraněných hráčů včetně záložníků Gannara Gattusa a Massima Ambrosiniho a obránců Kaladzeho, Serginha a Favalliho.

Milánští byli sice v sobotu mírně střelecky aktivnější, na bránu ovšem mířili častěji domácí, kteří letos podávají slušné výkony a po zápase se posunuli v tabulce už na páté místo. AC zůstávají s pouhými osmi body ve druhé polovině tabulky. Přesto byl Ancelotti po zápase spokojený, své svěřence pochválil a tvrdil, že zápas byl "krokem kupředu".

Vedoucí Palermo nevytvořilo klubový rekord a nedosáhlo na šestou výhru v řadě. Na hřišti Cagliari prohráli růžoví gólem Pepeho z poslední minuty a po třetí porážce v sezoně mohou přijít o vedení v tabulce. V neděli je může z čela sesadit Inter Milán, který hostí Regginu. Cagliari hrálo celý druhý poločas proti deseti, ale přesilovku využilo až v samém závěru.