Barcelona má rekord, ale na vavřínech nespí

Barcelona má rekord, ale na vavřínech nespí

Přestože hráči Barcelony vytvořili klubový rekord v počtu vítězství v jedné řadě, kterých je už dvanáct, záložník katalánského velkoklubu Deco ví, že není důvod k uspokojení - zejména před úterním posledním utkáním roku proti Celtě Vigo.

Barcelona vede ligu o tři body před Osasunou Pamplona, která se letos pyšní skvělou formou a v minulém kole dokázala remizovat na hřišti Realu.

"Jsme na dobré cestě, ale víme, že musíme i nadále pokračovat ve stejných výkonech a musíme být opatrní, abychom před zimní přestávkou nic nepodcenili - budeme hrát na sto procent, což samozřejmě bude pokračovat i po pauze," řekl portugalský záložník DECO po sobotním vítězství nad Cádizem v poměru 3:1. "Žádný tým včetně nás není neporazitelný, ale my makáme naplno a je pro nás důlěžité, abychom ani na chvíli nepolevili." Pamplona navíc hraje doma s devátým Atléticem, takže hrozí, že se na Barcu bodově dotáhne.

Také Ronaldinho, který vyhrál cenu FIFA pro nejlepšího světového fotbalistu, by měl v úterním zápase podpořit své útočníky - osmnáctiletého Argentince Lionela Messiho, který si vysloužil pochvalu za svůj víkendový výkon a Samuela Eto´a, který v sobotu skóroval hned dvakrát - poté, co se zotavil z chřipky.

[ 20.12.2005 - eFotbal/uefa.com. Foto: MARSfoto ]