Inter vyhrál a vysřídal v čele Palermo

Inter Milán využil v nedělním utkání 12. kola italské Serie A předchozího zaváhání dosud vedoucího Palerma a po výhře 1:0 na San Siru nad poslední Regginou se posunul do čela tabulky. AS Řím rozstřílel Catanii 7:0.

V útoku černomodrých se tentokrát představila dvojice Hernán Crespo, Julio Cruz. Brazilský ostrostřelec Adriano už usedl alespoň na lavičku. Gólmana hostí Pelizzolliho překonal ve 4. minutě Crespo. Jinak toho ovšem Inter v souboji proti poslednímu tabulky mnoho nepředvedl. Hosté byli střelecky aktivnější a domácí vyslali mezi tři tyče jediný pokus - ten gólový.

Třetí AS Řím využil doma oslabení mužstva Catanie a svého soupeře zdemoloval 7:0. Hostující Mascara byl vyloučen za vražení do Chivua už po čtvrthodině hry za stavu 0:1. Úvodní gól dal Panucci a pak už se rozjel brankostroj domácích. Do poločasu přidali další tři branky - dvakrát se trefil Perrota, jednu branku přidal Mancini. Ve druhé pětačtyřicetimnutovce se postupně prosadili Panucci, Montella a Totti. V 89. minutě byl ještě vyloučen hostující Baiocco.

Fiorentina stále nemůže vyšplhat tabulkou vzhůru. O výhře Ujfalušiho spoluhráčů na hřišti Ascoli mohla rozhodnout branka loňského nejlepšího střelce Serie A Toniho ze závěru prvního poločasu. Těsně před koncem ovšem vyrovnal na konečných 1:1 Bjelanovic.

V posledních týdnech se střelecky probouzí dlouho se trápící Lazio Řím. Hosté si tentokrát s chutí zastříleli na hřišti Messiny a po dvou trefách Mauriho a gólech Pandeva a Makinwy vyhráli 4:1. Domácí mohli doufat ve slušný výsledek pouze chvilku po necelé hodině hry, kdy z penalty vyrovnával na 1:1 Rigano.

V dalších nedělních duelech porazilo Livorno Parmu 3:0 (hosté hráli čtyřicet minut o deseti a navíc si dal Budan vlastní gól) a stejný výsledek se zrodil v duelu Udinese se Sienou. Chievo remizovalo s Atalantou Bergamo 2:2. FC Turín porazil Sampdorii Janov - rozhodla penalta proměněná Rosinou.

Výsledky - 12. kolo:

FC Turín - Sampdoria Janov 1:0 (80. Rosina z pen.).
AS Řím - Catania 7:0 (12. a 48. Panucci, 24. a 40. Perrotta, 19. Mancini, 59. Montella, 70. Totti)
Ascoli - Fiorentina 1:1 (84. Bjelanovič - 45. Toni)
Chievo - Bergamo 2:2 (24. a 55. Zanchetta - 70. Zampagne, 74. Loria)
Inter Milán - Reggina 1:0 (4. Crespo)
Livorno - Parma 3:0 (26. Pfertzel, 70. vlastní Ferronetti, 82. Lucarelli)
Messina - Lazio Řím 1:4 (56. Rigano z pen. - 10. a 82. Mauri, 59. Panděv, 84. Makinwa)
Udine - Siena 3:0 (44. z pen. a 78. Iaquinta, 19. Asamoah).

[ 19.11.2006 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]