Aston Villa přerušila vítěznou sérii Wiganu

Hráči Wiganu nedokázali navázat na sérii čtyř výher v uplynulých čtyřech ligových zápasech a v nedělním utkání 13. kola kola anglické Premier League pouze remizovali na domácím hřišti s Aston Villou 0:0. Blackburn doma remizoval s Tottenhamem 1:1.

Wigan měl celý zápas více ze hry. Latics vystřelili na bránu soupeře šestkrát, fialovomodří zamířili mezi tři tyče pouze třikrát - potvrdili ovšem pozici remízového krále, když uhráli už sedmý nerozhodný výsledek v sezoně.

Největší příležitosti ke vstřelení branky měli domácí v úvodu druhého poločasu, kdy si nejprve hosté málem dali vlastní gól. Obránce Osbourne ve snaze odvrátit nebezpečný centr zamířil hlavou do tyče Sörensenovy brány. Vzápětí měl skvělou šanci Scharner, který se ocitl sám před dánským gólmanem, ale koncovku pokazil.

Gól nakonec na JJB Stadium nepadl. Patrik Berger i Milan Baroš, který nemá v současné době v Aston ville lehkou pozici, zůstali na lavičce náhradníků. Wigan letos na podzim špatně začal, ale v posledních pěti zápasech čtyřikrát vyhrál a dostal pouze dvě branky. Jeho tažení tedy zastavila až Aston Villa, která má v této sezoně na kontě stále jen jedinou prohru.

Turecký záložník Blackburnu Rovers Tugay nejprve dal ve 23. minutě ranou z témeř třiceti metrů důležitý a krásný gól domácích v zápase s Tottenhamem Hotspur, ale později byl vyloučen po penaltovém zákroku na Hossama Ghalyho. Z následné penalty pak srovnal po více než hodině hry na konečných 1:1 Jermain Defoe. Další góly už přes šance Mc Carthyho na jedné a Mida na druhé straně nepadl. Také Ghaly viděl v nastaveném čase za faul loktem červenou kartu.