Varnsdorf předstihl Žižkov, Střížkov potvrdil status krále remíz

Hráči Bohemians Praha si v druhé lize připsali už třináctý nerozhodný výsledek. V dohrávce 18. kola remizoval tým ze Střížkova bez branek na hřišti předposlední Čáslavi. V utkání týmů ze středu tabulky zvítězil Varnsdorf nad Pardubicemi 2:0.

V Čáslavi se ve 4. minutě domácí Melissopulos opřel do Šanderova křížného pasu, avšak míč zastavilo břevno. Krátce nato Diuf pronikl do pokutového území Pražanů, jenže trefil jen nohy gólmana Štěpanovského.

V 62. minutě Ducheček vyběhl proti Hájkovi a zneškodnil prakticky jedinou šanci hostů. Na druhé straně vyhrál Achemaistos souboj s gólmanem, ale Penc odhlavičkoval míč do bezpečí.

Domácí nakonec dohráli v oslabení, v poslední minutě dostal Melissopulos druhou žlutou kartu. Na čtrnáctý Most ztrácí Čáslav tři body, má však utkání k dobru.

Ve Varnsdorfu se hrálo bez branek hodinu, pak domácí tým podržel brankář Porcal a z protiútoku skóroval Dobrovolný. Druhý gól přidal v 73. minutě Rudnickij, který po závaru ve vápně prostřelil shluk hráčů před pardubickou brankou.

Vítěznému celku patří v tabulce sedmé místo, poražení Východočeši jsou devátí.

Dohrávky 18. kola druhé ligy:

Varnsdorf - Pardubice 2:0 (0:0)

Branky: 60. Dobrovolný, 73. Rudnickij. Rozhodčí: Houdek - Kříž, Hrabovský. ŽK: Jakobovský - Pospíšil, Hodas. Diváci: 630.

Varnsdorf: Porcal - Jakobovský, Mach (44. Tvaroha), Kouřil, Dobrovolný - Cana, Martan (80. Just) - Breite, Schubert, Rudnickij - Volf (51. Vilkovský). Trenér: Frťala.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Tischler, Vencl, Norek - Pospíšil (79. Fusek), Jeřábek, Rešetár (61. Rezek), Hundák - Janecký, Hodas. Trenér: Svědík.

Čáslav - Bohemians Praha 0:0

Rozhodčí: Adam - Zeman, Blažej. ŽK: Melissopulos - Križan. ČK: 90. Melissopulos. Diváci: 307.

Čáslav: Ducheček - Šandera, Charuza, Karal, Achemaistos - Fikejz, Ujec, P. Efthymiadis, Melissopulos - Diuf (81. Sklenář), Krmenčík (85. Hippias). Trenéři: Kopecký, Kolev.
Bohemians Praha: Štěpanovský - Laštovka, Penc, Bohata, Križan - Hájek (68. Pilík), Rakovan, Demeter, Macháček, Očovan (90.+1 Grznár) - Šenkeřík (72. Kuzmanovič). Trenér: Pihávek.