Individuálně oceněn jeden z tria Štajner, Kováč a Procházka

Poprvé v historii ankety Ligové asociace (LFA) Hráč měsíce byli nominováni dva hráči z jednoho klubu. Odborná komise ocenila výsledky mistrovského Slovanu Liberec, který ve čtyřech dubnových kolech neztratil ani bod. Za uplynulý měsíc tak byli vybráni Radoslav Kováč a Jiří Štajner. K nim se přidal Václav Procházka z Plzně. Také jeho celek prošel dubnovým ligovým programem bez sebemenšího zakolísání.

Individuálně oceněn jeden z tria Štajner, Kováč a Procházka
Na trofej pro Hráče měsíce dubna tak aspirují dva obránci a jeden útočník – bezmála sedmatřicetiletý Štajner, jenž své výkony ozdobil vítězným gólem na hřišti Mladé Boleslavi. „Řídí ofenzivu Liberce,“ oceňuje nápady libereckého veterána jeho bývalý spoluhráč z reprezentace Jiří Novotný.

Štajnerův týmový kolega Kováč se zase staral o to, aby Slovan neinkasoval. Až na poslední kolo se mu to dařilo stoprocentně. Severočeši během dubna udrželi třikrát za sebou čisté konto. Na bezchybnou defenzivu se mohli spolehnout především v duelech, kdy se střelecky tolik neprosazovali.

Opora zadních řad ligového lídra z Plzně Procházka dokonce přidal k perfektní obranné práci i účinnou podporu útoku. V klíčovém zápase v Jablonci dal dokonce rozdílový gól.

Trenér měsíce: Lavička obhajuje, za soupeře má Šilhavého a Vrbu


Sparťanský kouč Vítězslav Lavička může obhájit prvenství v anketě Ligové fotbalové asociace (LFA) Trenér měsíce. Vítěz březnového dílu je nominován i za duben. Soupeřem mu bude Pavel Vrba z Plzně, která je konkurentem Sparty v boji o mistrovský titul v Gambrinus lize. V trojlístku uchazečů o křišťálovou trofej se ocitl i kouč loňských šampiónů z Liberce Jaroslav Šilhavý.

Pětičlenná expertní skupina vybrala zástupce tří týmů, které ve čtyřech dubnových kolech ani jednou neprohrály. Plzeň a Liberec dokonce prošly celým měsícem bez ztráty kytičky, Letenští ztratili pouhé dva body.

Lavička je už dvojnásobným vítězem ankety LFA, kromě března triumfoval i v říjnu loňského roku. Vrba se zase radoval v listopadu 2012. Šilhavý naopak kandiduje poprvé v kariéře.

Počínaje dnešním dnem dostávají šanci fotbaloví fanoušci, aby svými hlasy na webové stránce www.hracatrenermesice.cz rozhodli o Hráči a trenérovi měsíce dubna. Hlasování potrvá do pondělí 6. května a poté bude oznámen vítěz.