V komisi rozhodčích bude vedle Krondla i Krula

V komisi rozhodčích bude vedle Krondla i Krula

V sedmičlenném složení bude pracovat nová komise rozhodčích Českomoravského fotbalového svazu, jejíž podobu schválil výkonný výbor. Nový šéf rozhodčích VÁCLAV KRONDL si za místopředsedu komise vybral bývalého kolegu, rovněž prvoligového arbitra a delegáta JOSEFA KRULU.

Z bývalé komise vedené Jaroslavem Melicharem si udržel funkci jen Václav Hartman. V komisi rozhodčích zasedne i Lukáš Hapal, příbuzný kouče Baníku Ostrava Pavla Hapala, který bude mít na starosti marketing a finanční záležitosti.

Krondlova komise, která začne oficiálně fungovat od ledna, ještě v nejbližší době získá tři nové členy. Po jednom v ní budou mít své zástupce řídící komise pro Čechy a Moravu a také Unie rozhodčích. Její vyslanec má plnit roli opozice. Sekretářem komise zůstává Josef Pouček, který však není jejím členem.

Krondl na tiskové konferenci nastínil některé ze svých záměrů. Chce, aby v první lize stabilně figurovalo 16 hlavních rozhodčích a 20 asistentů. Naopak pro druhou nejvyšší soutěž by existovala skupina 26 rozhodčích, kteří by zároveň plnili role hlavních rozhodčí i asistentů.

Nový předseda komise rozhodčích není zastáncem úplného zastavení činnosti pro sudí. "Rozhodčí musí fotbalu sloužit. Nebylo by dobře, aby třeba měsíc vůbec nepískali. Pokud nebudou v první či druhé lize, budou vypomáhat v nižších soutěžích," řekl Krondl.

Výkonný výbor schválil složení celkem 13 komisí. Až v lednu po konzultaci s ligovým shromážděním bude známo obsazení komise pro agenty hráčů, komise pro přestupy, smírčí komise a komise delegátů. Změnou prošlo i složení komise fotbalu žen, jíž měl původně předsedat Dušan Žovinec, ale nakonec zůstane "jen" členem a šéfem bude nadále Jan Vejmelka.

[ 20.12.2005 - Zdeněk Kraus. Foto: MARSfoto ]