Šéfovi Hamburku hrozí odvolání i kvůli Drobnému...

Bundesligový Hamburk se podle německých médií kvůli neuspokojivým výsledkům chystá odvolat sportovního ředitele Franka Arnesena. Členové dozorčí rady klubu podle listu Hamburger Abendblatt už jednali se třemi potenciálními nástupci dánského manažera, kterému prý vyčítají i štědrou nabídku na prodloužení smlouvy s českým reprezentantem Jaroslavem Drobným, jenž v uplynulé sezoně plnil v HSV roli brankářské dvojky.

Šéfovi Hamburku hrozí odvolání i kvůli Drobnému...
Tradičně ambiciózní klub ze severu Německa ani v této sezoně pod Arnesenovým vedením nedosáhl na pohárové příčky. K návratu na výsluní mu nepomohly ani drahé posily, což je největším trnem v oku odpůrců sportovního šéfa. Ten podle tisku za dva roky v Hamburku utratil za hráče 37 milionů eur (téměř 970 milionů korun). Arnesenovo působení v klubu nedávno kritizovala legenda HSV Günter Netzer i někteří bývalí hamburští fotbalisté.

Dánův konec u týmu, za který nastupuje také reprezentační záložník Petr Jiráček, může podle deníku Hamburger Abendblatt přijít už tento týden. Dozorčí rada se podle listu chystá zamítnout jeho návrh na prodloužení smlouvy s Drobným, kterému Arnesen nabídl dvouletý kontrakt s ročním příjmem 960.000 eur (25 milionů korun). Smlouva údajně obsahuje také klauzuli, která by české reprezentační dvojce umožnila po konci kariéry nastoupit v HSV na místo trenéra mladých gólmanů.

Tato velkorysá nabídka má Drobného přesvědčit, aby v létě po vypršení stávajícího kontraktu neodcházel jinam. Většina členů dozorčí rady s ní podle Hamburger Abendblattu ale nesouhlasí, a to zejména proto, že Arnesen dříve z úsporných důvodů propustil několik mládežnických koučů. Veto vůči Drobného smlouvě tak bude podle listu v podstatě znamenat vyslovení nedůvěry sportovnímu řediteli.

Hlavním kandidátem na Arnesenovu funkci je podle tisku Andreas Rettig. Ten v současnosti působí ve vedení německé fotbalové ligy a dříve zastával různé manažerské posty v Leverkusenu, ve Freiburgu, v Kolíně nad Rýnem a Augsburgu.