Neymar se dohodl s Barcelonou

Brazilský útočník Neymar se dohodl na pětileté smlouvě se španělským klubem FC Barcelona, kam přichází po deseti letech strávených v Santosu. Přestup oznámil sám Neymar na sociálních sítích Twitter a Instagram, ale v noci už ho potvrdily také oficiální stránky katalánského celku.

Neymar se dohodl s Barcelonou
O jednadvacetiletého Neymara stála řada špičkových evropských klubů, on však chtěl zůstat v Brazílii až do MS 2014, které se bude hrát právě v této zemi. Nakonec ale obrovský tlak nevydržel a rozhodl se přestoupit do Evropy. V sobotu proběhly zprávy, že mu odchod dovolilo i vedení Santosu. Po několika hodinách se dohodl na podmínkách pětileté smlouvy s Barcelonou.

Podle deníku Marca přijde Neymar Barcelonu na 50 milionů eur. Sám hráč si má vydělat sedm milionů eur ročně. Vedení katalánského klubu chce podepsat smlouvu po nedělním ligovém derby proti Espaňolu, při nejhorším během pondělí.

Skvělý hráč s vynikající technikou, kterého chválil i legendární Pelé, se tak potká v jednom týmu s argentinským kouzelníkem Lionelem Messim. V Santosu Neymar odehrál ve všech soutěžích 224 zápasů, v nichž nastřílel 136 gólů. V brazilské reprezentaci se ve dvaatřiceti startech trefil už dvacetkrát.