Praha uvidí souboj Chelsea s Bayernem, o lístky bude velký boj

V pátek 30. srpna se o evropský Superpohár střetnou v pražském Edenu v repríze loňského finále Ligy mistrů fotbalisté Chelsea a Bayernu Mnichov. Praha je prvním dějištěm tohoto utkání po patnáctiletém pořadatelství v Monaku.

Eden Arena bude zcela jistě vyprodaná, ovšem vidět na vlastní oči duel londýnské Chelsea jako vítěze Evropské ligy s čerstvým šampionem Ligy mistrů Bayernem Mnichov budou moci jen šťastlivci. Vstupenky totiž bude distribuovat Evropská fotbalová unie (UEFA).

Určité procento půjde fanouškům obou zúčastněných klubů, v posledních letech šlo o třicet procent kapacity pro každý tým. Další část připadne sponzorům a zástupcům UEFA. Teprve zbylé vstupenky ze zhruba dvaceti tisíc půjdou do volného prodeje. Zažádat o ně může sice každý, ale šťastní majitelé budou vybráni losem. Ceny vstupenek jsou rozděleny do tří kategorií. Nejdražší se budou dát pořídit v přepočtu za 3380 korun, střední hodnota je 2340 Kč a nejlevnější získají fanoušci za 1170 korun. Ti čeští se můžou těšit i na brankáře Chelsea Petra Čecha.

Chelsea hrála Superpohár i loni, ještě jako vítěz Ligy mistrů, tehdy podlehla v Monaku Atlétiku Madrid 1:4. Tentokrát je anglický klub účastníkem duelu jako nejúspěšnější tým Evropské ligy. Jejím soupeřem bude Bayern Mnichov, který si právo účasti vybojoval teprve sobotní výhrou ve finále Ligy mistrů nad Borussií Dortmund (2:1). Oba kluby si triumf zajistily až v závěrečných minutách finálových zápasů.

Fanoušci Bayernu jsou určitě rádi, že jejich cesta v srpnu povede do necelých 400 kilometrů vzdálené Prahy, pro příznivce Chelsea bude trasa pochopitelně delší. Bavorský klub může po německé lize a Lize mistrů vyhrát ještě za týden Německý pohár. Superpohár by tak mohla být už čtvrtá letošní trofej pro Bayern.

V repríze loňského finále Ligy mistrů, které nakonec vyhrála před rokem Chelsea právě v Mnichově až na penalty, povedou v Edenu oba týmy noví trenéři. Ten německý Josep Guardiola, který nahradí Juppa Heynckese. Do Chelsea se zřejmě vrátí José Mourinho, jenž má nahradit Rafaela Beníteze, který byl jen prozatimním koučem „Blues“. Půjde už o 38. ročník evropského Superpoháru, anglické týmy už vyhrály sedmkrát, německý zatím ani jednou.