Nezmar: Zájem je jen o Keliče, možná o Kušníra s Rabušicem

Nejlepší tým jarní části Gambrinus ligy Slovan Liberec si díky dlouhé vítězné sérii zajistil účast v předkole Evropské ligy. V loňském roce jako čerstvý šampion však v pohárech na odchod nejlepších hráčů doplatil. Nebude tomu tak i v letním přestupovém okně?

Nezmar: Zájem je jen o Keliče, možná o Kušníra s Rabušicem
Z celého kádru je prý nejblíže odchodu dvaadvacetiletý chorvatský bek Renato Kelič, jenž obléká dres Liberce od roku 2009: "Pokud jde o zájem o naše hráče, v téhle chvíli se mluví o jediném jménu, a tím je obránce Kelič. Našly by se i kluby, kterým se líbí naši mladíci Sackey či Mustafa. A nově je i nebezpečí odchodu Kušníra a Rabušice, kteří měli skvělé jaro. Já ovšem nepředpokládám, že se kádr našeho týmu bude výrazně měnit. Je možná i varianta jeho posílení," prozradil sportovní ředitel Jan Nezmar na stránkách idnes.cz.

Na Stadionu u Nisy loňský vetchý start do sezóny opakovat nechtějí a spíše než na kvantitu hodlá severočeský celek sázet na kvalitu: "To by si žádalo příchod kvalitních hráčů, ale tak, aby to mělo logiku. Řeknu to na příkladu. Mohli jsme uvažovat, že přivedeme mladého útočníka, který je perspektivní, ale má menší kvalitu než Rabušic. S tím, že až Rabušic jednou odejde, on může převzít jeho pozici. Nebo za něj zaskočit v případě "neformy" či zranění. V lize by se to tolik nepoznalo, ale v evropských pohárech už ano. Tam si takové riziko nemůžeme dovolit, a proto teď možná budeme hledat někoho stejně dobrého jako Rabušic, a tedy dražšího," pokračoval funkcionář, jenž se s profesionální kariérou rozloučil v loňském roce.

A další případné posílení? Je pravděpodobné, že dozná změn zejména Šilhavého středová a útočná řada: "Těch postů je víc, kompletně pokrytou máme snad jen obranu a pozici defenzivního záložníka. Zbytek znamená z pohledu evropského poháru nejistotu," přiznal v rozhovoru pro idnes.cz sportovní ředitel libereckého Slovanu Jan Nezmar, jehož tým bude proti Příbrami usilovat o jedenáctou ligovou výhru v řadě.
[fortuna]774[/fortuna]