Sparta sleduje mladého slovenského reprezentanta Slovanu

Pražská Sparta směřovala v minulosti svou pozornost na Slovensko velmi často. A v letním přestupovém termínu by se mohla u našich východních sousedů posílit opět. Českému vicemistrovi se totiž zalíbil obránce Slovan Bratislava Lukáš Pauschek.

Sparta sleduje mladého slovenského reprezentanta Slovanu
Vrátí se na Letnou Vacek?

To, že pravý bek není nejslavnějšímu českému celku lhostejný, potvrdilo i vedení: "Sledujeme už ho delší dobu," prozradil člen představenstva letenského celku Jakub Otava na stránkách Deníku Sport.

Jak se na to dívá slovenská strana?"Funkcionáři Sparty už mluví o našem svěřenci delší dobu, ale to je asi tak všechno. Více k tomu nemám co říci," nechal se slyšet na stránkách sme.sk viceprezident Slovanu Petr Kašpar.

A co samotný hráč, jehož současná cena je odhadována na 200 tisíc eur? "Něco jsem o zájmu Sparty slyšel, ale není to nic konkrétního, takže zatím to nechci komentovat. Přiznávám, že by ale pro mě byla Sparta něco nového a česká soutěž je přeci jen o něco vyšší fotbalový level než slovenská soutěž," okomentoval spekulace ohledně své osoby svěřenec kouče Slováka.

Dvojnásobný držitel mistrovského titulu i Slovenského poháru Pauschek má sice teprve dvacet let, ale i přesto už odehrál za aktuálního mistra Corgoň ligy 64 soutěžních zápasů a v domácí lize si rok co rok připisuje více startů.

Ačkoliv je oporou slovenské jednadvacítky, na svém kontě už má i tři starty za slovenské áčko, které vede duo Hipp a Griga. Nominován byl i na blížící se kvalifikační souboj proti Lichtenštejnsku.