Velký třesk v Trnavě: 9 hráčů včetně Hodúra či Lietavy končí

Spartaku Trnava se sice na poslední chvíli povedlo udržet Corgoň ligu, ovšem i tak se v tradičním slovenském klubu, který nedávno opustil kvůli novému trenérskému angažmá Pavel Hoftych, chystá velký třesk. Nový trenér Juraj Jarábek totiž řízl do kádru takovým způsobem, že nepočítá hned s devíti hráči.

Velký třesk v Trnavě: 9 hráčů včetně Hodúra či Lietavy končí
A to jak s těmi, jimž kontrakt vypršel, tak s těmi, kteří ještě měli platné smlouvy. Martin Raška, Ladislav Tomaček, Karol Pavelka a Ivan Hodúr přišli na řadu jako první a uprostřed pracovního týdne se stejného ortelu dočkala také pětice PatriK Čarnota, Radoslav Ciprys, Ján Petráš, Michal Gašparík a Ivan Lietava, jehož předčasný konec je snad nejpřekvapivější. Devětadvacetiletý střelec s minulostí v pražské Dukle se vrátil do klubu v zimě a v průběhu jara si dokonce logo Spartaku vytetoval na ruku.

"Zatímco v případě Marka Kaščáka a Srdjana Grabeže máme zájem o prodloužení spolupráce a s hráči budeme jednat, s Čarnotou a Raškou už nepočítáme. Touto cestou bychom jim za roky, které v Trnavě strávili a práci, kterou odvedli, poděkovali. Smlouva vypršela i Karhanovi, ale po rozhovoru s novým koučem si ještě fotbalovou kariéru protáhne o další rok," prozradil na stránkách sme.sk manažer trnavského celku Marek Ondrejka.

A co pohled samotného kouče, jenž bude chtít v soutěžním ročníku 2013/2014 nesporně vylepšit nelichotivou jedenáctou pozici? "Po mém příchodu jsem avizoval zhruba třetinovou obměnu hráčské kabiny. O kádru mám svou představu. Rád bych složil tým, který bude založen na kvalitě a charakteru. Právě takové hráče si budu vybírat. Je jasné, že nemohou přijít jen noví fotbalisté, někteří musí i odejít. Rozhodli jsme se pro zmíněných devět," doplnil Jarábek, který už přivítal první posilu, jíž je stoper Jozef Adámik z Banské Bystrice.