Brazilci s Neymarem si smsli na Francii

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Reprezentanti Brazílie porazili v přípravném utkání Francii jasně 3:0 a ukončili nepříznivou sérii proti reprezentantům ze země galského kohouta, když na výhru čekali jedenadvacet let. "Kanárci" si vylepšili bilanci z posledních zápasů, když do utkání s Francií vyhráli pouze jeden ze šesti duelů. Na druhé straně Francie nezažívá nejlepší období. Na svém kontě má jedinou výhru z pěti utkání.

První gól mohl přijít již v úvodní minutě, ale laxní rozehrávku gólmana Llorise nová akvizice Barcelony Neymar nedokázala potrestat, protože Lloris dokázal své zaváhání včas napravit. Po několika úvodních minutách změnil kouč Brazílie Luiz Felipe Scolari rozestavení na 4-2-3-1 s Neymarem nalevo a Hulkem napravo. Domácí byli lepším týmem, ale žádná z jejich šancí se neujala.

Po změně stran mohli skóre otevřít oba týmy, ale Yohan Cabaye pálil z výhodné pozice mimo tři tyče a Hulk svou ranou napálil pouze boční síť.

Bezbrankový stav tak až v 54. minutě změnili domácí Brazilci, když využili chybné rozehrávky soupeře a po přihrávce Freda z pravé strany neměl se zakončením do odkryté brány problém Oscar. O minutu později se mohl záložník londýnské Chelsea prosadit znovu, ale neuspěl.

Po hodině hry měl práci i Cesar, když musel likvidovat fantastickým zákrokem ránu spoluhráče Davida Luize, jenž si ve snaze odkopnout míč dal málem vlastní gól. O pět minut později se zaskvěl i Lloris, když zneškodnil nebezpečnou ránu Neymara.

K první výhře Brazílie nad Francii po jedenadvaceti letech přiblížil „Kanárky“ v závěru po centru Neymara a přiťuknutí střídajícího Lucase Hernanes přízemní ranou o tyč. V nastavením čase byl pak ve vápně Francie faulován Marcelo a nařízenou penaltu s přehledem do protipohybu brankáře proměnil Lucas.