Mintál je opět slovenským fotbalistou roku

Mintál je opět slovenským fotbalistou roku

Nejlepší střelec minulého ročníku německé ligy MAREK MINTÁL obhájil vítězství v anketě o nejlepšího fotbalistu Slovenska. Osmadvacetiletý hráč Norimberku dostal od sportovních novinářů a trenérů 323 hlasů. Druhý skončil brankář Zenitu Petrohrad Kamil Čontofalský, jenž obdržel o pouhých 17 hlasů méně. Třetí příčka patří záložníkovi Wolfsburgu Miroslavu Karhanovi (274 hlasů).

Trojlístek nejlepších patřil k oporám slovenské reprezentace, která postupem do baráže o účast na mistrovství světa dosáhla historického úspěchu. Na Španěly již Slováci nestačili, když jim svými góly nemohl pomoci zraněný Mintál. Hráč Norimberku, který loni v bundeslize nasázel 24 gólů, utrpěl v září zlomeninu zánártních kůstek. Od listopadu začal se svými klubovými spoluhráči lehce trénovat.

"Zranění ke sportu patří. Hlavu vzhůru, všechno má svůj začátek i konec. Už jsem se z toho dostal, pomalu trénuji s mužstvem. Každý možná spoléhá na ty moje góly, že když se vrátím, že to bude jednoduché. Víme ale, že jednou se daří a jednou ne. Když se nebude dařit, budu na sobě pracovat, aby se štěstí ke mně opět naklonilo," citoval Mintála po vyhlášení výsledků ankety v Bratislavě Slovenský rozhlas. Norimberk bez své hvězdy bojuje v bundeslize na chvostu tabulky.

Do první desítky nejlepších slovenských fotbalistů se vešli také Juraj Čobej, Ján Ďurica a Balázs Borbély z bratislavské Artmedie, které se povedlo nečekaně prorazit v Lize mistrů. Slovenský mistr byl do posledního kola ve hře o postup ze skupiny, nakonec bude na jaře pokračovat v Poháru UEFA. Největšího potlesku se dočkal brankář Čobej, který minulý týden prodělal náročnou operaci mozku a je stále hospitalizován. Jeho stav je nyní stabilizovaný.

Cenu Petra Dubovského pro nejlepšího hráče do 21 let získal Martin Škrteľ ze Zenitu Petrohrad. Druhý skončil Filip Hološko z Liberce, který byl v hlavní anketě třináctý jako nejlepší zástupce české ligy.

Výsledky:

1. Mintál (Norimberk) 323 bodů, 2. Čontofalský (Petrohrad) 306, 3. Karhan (Wolfsburg) 274, 4. Vittek (Norimberk) 201, 5. Škrtel (Petrohrad) 182, 6. Ďurica (Artmedia Bratislava) 143, 7. Zabavník (CSKA Sofia) 128, 8. Čobej 113, 9. Borbély (oba Artmedia Bratislava) 102, 10. Németh (Middlesbrough) 94.

[ 20.12.2005 - eFotbal/ČTK ]