Plzeň zdolala Sokolov, navíc šetřila opory

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Mistrovská Viktoria Plzeň vyhrála v pátečním přípravném utkání nad druholigovým Sokolovem 2:1, když vítěznou branku vstřelil čtvrt hodiny před koncem Krmenčík. Trenér Pavel Vrba šetřil před pondělním odjezdem na herní soustředění do Rakouska některé opory, když do zápasu nezasáhli kvůli drobným zdravotním problémům Pavel Horváth, David Limberský a Marek Bakoš. Naopak už se představil navrátilec Milan Petržela.

Plzeň zdolala Sokolov, navíc šetřila opory
Ještě před zápasem přijal plzeňský tým primátor města Martin Baxa a předal jednotlivým členům historické pečetě města Plzně.

V samotném utkání mohla jít Viktoria do vedení už ve druhé minutě, ale Ďuriš neprostřelil Krbečka. Pak netrefil vůbec míč v gólové šanci Kolář. Až v pětadvacáté minutě otevřel skóre Vladimír Darida. Srovnat mohl brzy Jurdík, ale mířil těsně vedle.

Chvíli po přestávce vyrovnal hostující Hrubý, ale vítěznou branku Viktorie vstřelil v 75. minutě Krmenčík. O několik minut později mohl ještě přidat třetí gól Plzně Hora, který po nádherné individuální akci pálil těsně mimo.

"Oproti předcházejícím zápasům dnes byla kvalita soupeře jiná. Mrzí mě, že především v prvním poločasu jsme nedali více gólů. Ve druhém jsme si to zkomplikovali takovou nedůsledností, kdy soupeř vyrovnal. Myslím si však, že v závěru jsme Baník přehrávali a dali po zásluze druhý gól," uvedl po zápase trenér Plzně Pavel Vrba.

Ten musel v sestavě oželet tři opory. Pavel Horváth, David Limberský a Marek Bakoš mají zdravotní problémy. "Věřím, že David Limberský a Marek Bakoš budou na soustředění k dispozici na druhý zápas. Uvidíme u Pavla Horvátha. Měl naštípnutý palec, ale kondičně je na tom dobře. Dokonce shodil od minulé sezony čtyři pět kilo," osvětloval Vrba a dodal: "Všichni tři polomarodi jsou tak zkušení, že nepotřebují tolik prostoru na rozehrávání."

Přípravné utkání:


FC Viktoria Plzeň - FK Baník Sokolov 2:1 (1:0)
Branky: 25. Darida, 75. Krmenčík - 53. Hrubý.

Sestava Plzně:
I. poločas: Pavlík - Řezník, Hejda, Procházka, Kovařík - Darida, Hořava - Petržela, Kolář, Ďuriš - Wágner.
II. poločas: Kozáčik - Rajtoral, Chocholoušek, Čišovský, Končal - Hrošovský, Hanousek - Hora, Veselinovič, Krmenčík - Tecl. Trenér: Vrba.