Pokud by Liberec nehrál Evropskou ligu, Rybalka už by byl pryč

Třiadvacetiletý ukrajinský záložník Sergej Rybalka, jenž odehrál na jaře 14 ligových zápasů, v nichž se mu podařilo dvakrát rozvlnit soupeřovu síť, zůstává ve Slovanu Liberec. Vedení bronzového týmu Gambrinus ligy se dohodlo s jeho domovským Dynamem Kyjev na prodloužení hostování do konce kalendářního roku 2013.

Pokud by Liberec nehrál Evropskou ligu, Rybalka už by byl pryč
"Půlroční hostování Rybalky jednoznačně splnilo účel. My jsme měli hráče, který zapadl do základní sestavy, hráč měl to správné zápasové vytížení a zviditelnil se. Dynamo na něj mělo několik zajímavých nabídek, ze kterých by profitoval i Slovan. My jsme ale vybojovali účast v kvalifikaci Evropské ligy a odešel nám Jirka Štajner. Proto jsme chtěli Sergeje udržet v týmu," ozřejmil na stránkách fcslovanliberec.cz sportovní ředitel severočeského celku Jan Nezmar, jenž přiznal, že pokud by Slovan nehrál předkolo Evropské ligy, tak by už Rybalka v Šilhavého týmu nefiguroval.

Vedení Liberce, které před pár týdny prokoučovalo prodloužení spolupráce s Jiřím Štajnerem, jednalo s Dynamem Kyjev o podmínkách, za kterých by Rabylka mohl i nadále U Nisy působit a nakonec se dohodlo. Byť už to bude nákladnější než doposud: "Jsem velmi rád, že nám Dynamo vyšlo vstříc a Sergeje neprodalo. Má to ale i druhou stranu mince, vzhledem k tomuto vstřícnému kroku opouští Dynamo původní štědré gesto, kdy platilo přibližně 4/5 hráčova platu. S vedením Dynama jsme se shodli, že se Rybalka může zviditelnit ještě víc. To byl asi ten hlavní důvod, proč Dynamo odolalo všem nabídkám a hráče nám ještě na půl roku nechalo," upřesnil na klubovém webu funkcionář Nezmar.

Slovan startuje prvoligovou soutěž na Hané proti domácí Sigmě Olomouc již v neděli 21. července.