Vietnamští reprezentanti byli obviněni z korupce

Vietnamští reprezentanti byli obviněni z korupce

Dva vietnamští fotbaloví reprezentanti jsou od úterý ve vazbě a budou se zodpovídat z obvinění z korupce. Podle vyšetřovatele před měsícem ovlivnili výsledky zápasů národního mužstva na Hrách Jihovýchodní Asie na Filipínách. Vietnamská média uvedla, že podezřelí jsou ještě minimálně další tři hráči.

Populární Pham Van Quyen, nejlepší reprezentační střelec, a záložník Le Quoc Vuong se na základě telefonních odposlechů přiznali, že od sázkařů přijali peníze za to, že ovlivní výsledky zápasů s Barmou a Malajsií. Fotbalisté údajně dostali desítky tisíc dolarů a hrozí jim až sedmileté vězení.

Předseda vietnamského fotbalového svazu Nguyen Trong Hy prohlásil, že ho Quyenovo zatčení nepřekvapilo. "Je to dobrý hráč, ale s křivým charakterem," prohlásil.

Vietnam na turnaji porazil Barmu 1:0 a v semifinále Malajsii 2:1. Ve finále tým prohrál s Thajskem 0:3. Vietnamská policie v září zahájila akci, která má z fotbalu vymýtit korupci. V jejím rámci už byly obviněny dvě desítky rozhodčích, trenérů a funkcionářů.

[ 21.12.2005 - eFotbal/ČTK ]