Guardiola má první trofej, Bayern opět naděloval

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Mnichovský Bayern opět ukázal svou sílu. Ve finále přípravného turnaje Telekom Cup, který se hraje na 2x30 minut rozstřílel Borussii Mönchengladbach 5:1. Mezi střelce se zapsala i nová posila klubu Thiago Alcantara, jehož příchod si vymodlil kouč Guardiola.

Pro veleúspěšného trenéra je triumf na Telekom Cupu první trofejí, kterou s bavorským velkoklubem získal. Do budoucna však jistě usiluje o mnohem významnějších pohárech.

Bayern o své výhře rozhodl již v prvním dějství, které vyhrál po gólech Francka Ribéryho, Phillipa Lahma a Thiaga Alcantary 3:0. Mönchengladbach se do hry dostal po proměněné penaltě v podání Luuka de Jonga, na což ovšem zareagovali přesnými střelami Arjen Robben a Thomas Müller.

Guardiolovi se tak pomalu začíná rýsovat sestava pro nadcházející ročník, přičemž řeší především záložní řadu, kde má obrovský přetlak.

V souboji o třetí místo porazil Dortmund Hamburg po trefě Hoffmana z 24. minuty 1:0 a dal tak alespoň částečně zapomenout na semifinálovou prohru s Mönchengladbachem 0:1.