S ofenzivou roste jejich síla, chválil Slovan kouč Skonto Riga

Liberec bude ve čtvrteční odvetě 2. předkola Evropské ligy se Skontem Riga odvracet hrozbu vyřazení. Po úvodní porážce 1:2 v Lotyšsku musejí na svém stadionu zvítězit, pokud chtějí pomýšlet na účast ve 3. předkole proti FC Curych. Slovanu by mohla zvednout sebevědomí výhra 2:1 v Olomouci v nedělním úvodním kole první ligy.

S ofenzivou roste jejich síla, chválil Slovan kouč Skonto Riga
Liberec sice před týdnem už od 7. minuty vedl, ale nakonec slibně rozjetý duel ztratil. "Chtěli jsme v Rize uhrát příznivý výsledek do odvety a teď s ní budeme muset do poslední chvíle bojovat. Je to obrovská škoda, přesto věřím, že to doma zvládneme a postoupíme," prohlásil po utkání obránce Radoslav Kováč.

"Skonto vede 2:1, ale je to teprve poločas. Věřím, že doma předvedeme lepší výkon a budeme to my, kdo půjde do dalšího kola. Byť respektuji sílu soupeře, který je nebezpečný na protiútoky, věřím, že to zvládneme," doplnil trenér Liberce Jaroslav Šilhavý.

Třetí tým minulého ročníku na rozdíl od pohárové soutěže zvládl vstup do nové sezony domácí ligy a díky brankám Ukrajince Rybalky a Rabušice vyhrál v Olomouci. "Věřím, že nás to před odvetou poháru povzbudí," uvedl po duelu na Hané Šilhavý. "Když budeme podobně hrát a bojovat i nadále, věřím, že to ve čtvrtek zvládneme," věřil brankář Přemysl Kovář.

Slovanu se však v poslední době v evropských pohárech nedaří. Již šestkrát za sebou v nich nedokázal vyhrát v základní hrací době, naposledy zdolal před rokem v kvalifikaci Ligy mistrů doma kazašskou Karagandu 1:0. Tento výsledek by Severočechům, kteří se v Evropě nedostali do základní skupiny od sezony 2006/07, stačil i ve čtvrtek.

Hlavním cílem patnáctinásobného lotyšského šampiona Rigy je nespoléhat na těsný náskok. "Klíčem k úspěchu je zapomenout na první zápas, i když vím, že to bude těžké," uvedl kouč Skonta Tamazs Pertija. "Je jasné, že soupeř bude v odvetě útočit, protože musí dát branku. Už v Rize jsme viděli, že s ofenzivou roste jejich síla. Na to si budeme muset dávat pozor," doplnil Pertija.

Zápas na libereckém Stadionu U Nisy začne ve čtvrtek v 19:00 a řídit ho bude jako hlavní rozhodčí Ken Henry Johnsen z Norska.