Frankfurt se Kadlece nevzdává, i když ve Spartě prodloužil

Frankfurt se Kadlece nevzdává, i když ve Spartě prodloužil

Vedení německého Eintrachtu Frankfurt bude dál usilovat o útočníka pražské Sparty Václava Kadlece, přestože mladý fotbalista prodloužil v úterý v týmu českého vicemistra smlouvu až do roku 2016. Vše se prý bude odvíjet od toho, jak si povede Sparta v Evropské lize.

Jednadvacetiletý Kadlec prodloužil se Spartou kontrakt až do 30. června 2016, ale může to být také jen tah, jak dostat z Frankfurtu více peněz. „Bereme to prodloužení na vědomí, ale budeme ve své snaze pokračovat,“ řekl sportovní ředitel Eintrachtu Bruno Hübner pro magazín Kicker.

Kadlec do Německa chtěl, ale dosavadní jednání ztroskotala na tom, že Sparta odmítla hráče do Frankfurtu uvolnit. „Věřím, že moje další působení ve Spartě bude úspěšné. Všichni se soustředíme na to, abychom postoupili přes Häcken do dalšího předkola Evropské ligy, to je jednoznačná priorita,“ uvedl pro klubové stránky Sparty sám Kadlec.

Právě čtvrteční odveta 2. předkola Evropské ligy může být pro jeho případný přestup klíčová. Pokud by pražský tým nepostoupil (první zápas 2:2), chyběly by Spartě v rozpočtu finance, které by mohla následně získat právě z prodeje Kadlece.

Frankfurt vstoupí do Evropské ligy až v závěrečném předkole a kdyby se dostal do základní skupiny, mohl by Kadlec podle regulí Evropské fotbalové federace oblékat jeho dres i v této soutěži.

Jenže Frankfurt se musí také vypořádat s jednou nepříjemnou situací. Od Německého fotbalového svazu dostal rekordní pokutu ve výši 100 000 eur, tedy asi 2,6 milionu korun, za používání pyrotechniky při utkání proti Leverkusenu v uplynulé sezoně bundesligy. Zadrženo bylo tehdy čtrnáct fanoušků a vedení Eintrachtu se bude snažit, aby šly peníze na pokutu právě z kapes viníků.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.